Vb 2022: Sané és Müller duplázott – német henger

2021.11.11. 22:42
Kiütéses győzelmet arattak a németek (Fotó: AFP)
Németország 9–0-ra győzött Liechtenstein ellen csütörtökön a 2022-es katari labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjének J-csoportjában, míg Románia gól nélküli döntetlent játszott Izlanddal.

Németország–Liechtenstein 9–0

A gyengén szereplő vendégek a jövő évi vb-re már korábban kijutó németek ellen sem bízhattak túl sok jóban, de a vártnál is rosszabbul kezdték a meccset: a 9. percben kiállították Jens Hofert, miután a tizenhatoson belül nyakon talpalta Leon Goretzkát.

A szabálytalanságért természetesen büntető is járt, amelyet Ilkay Gündogan értékesített. A 20. és a 23. perc között három német találat is született – egy öngól mellett Leroy Sané és Marco Reus volt eredményes. Sané a második félidőben is betalált, így minden sorozatot figyelembe véve a legutóbbi hét tétmeccsén összesen 6 gólt szerzett.

Az utolsó fél órában ismét rákapcsoltak a hazaiak, Thomas Müller kétszer, Ridle Baku pedig egyszer talált be egy újabb öngól mellett.

Románia–Izland 0–0

A hazaiak tudták, egy győzelemmel visszaelőzhetik Észak-Macedóniát, és újra felléphetnek a csoport második helyére. Jobban is futballoztak a románok, lövéssel például 22 alkalommal próbálkoztak, de egyiket sem tudták gólra váltani, így maradt az iksz – és Észak-Macedónia öröme.

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐK, 9. FORDULÓ
J-CSOPORT
Németország–Liechtenstein 9–0 (Gündogan 11. – 11-esből, Kaufmann 20. – öngól, L. Sané 22., 49., Reus 23., Th. Müller 76., 86., Baku 80., Goppel 89. – öngól)
Korábban

Örményország–Észak-Macedónia 0–5 (Trajkovszki 22., Bardi 36., 66., 90. – utóbbi kettő 11-esből, Risztovszki 79.)