Vb 2022: légúti fertőzés miatt kórházban marad Pelé

2022.12.02. 21:36
null
Kórházban marad a háromszoros világbajnok Pelé (Fotó: Getty Images)
Légúti fertőzése miatt kórházban marad Pelé, a brazilok legendás labdarúgója, akinek kedd óta vastagbélrák elleni gyógyszeres kezelését állítják be az orvosok.

Az Albert Einstein Klinika tájékoztatása szerint antibiotikummal kezelik a 82 esztendős sportembert, akinek az egészségi állapota ennek hatására javul.

A futballtörténelem egyetlen háromszoros világbajnokánál tavaly augusztusban diagnosztizáltak vastagbélrákot, ami miatt többször is kórházi kezelést kapott. Az egykori játékos 1958-ban, 1962-ben és 1970-ben nyert vb-t a brazil válogatottal, amelynek színeiben 92 találkozón 77 gólt szerzett. Teljes pályafutását tekintve 1363 mérkőzésén 1281 – más számítások szerint 1284 – alkalommal volt eredményes.

 


 

Legfrissebb hírek

Cristiano Ronaldo követte Messit, Pelé zseniálisat húzott – vb-videók

Minden más foci
2026.06.17. 13:54

Mikel Oyarzabal: Nyugodtságot kell sugároznunk a fiatalabb játékosok felé

Foci vb 2026
2026.06.15. 21:01

Ilyen mezekben játszanak a H-csoport csapatai az első fordulóban

Foci vb 2026
2026.06.15. 16:28

Benzema vb-történeti lövésétől Kiss László rekordjáig – vb-videók

Minden más foci
2026.06.15. 15:12

Itt a vb-főszezon: Pelétől Müllerig termelnek a gólvágók – videók!

Minden más foci
2026.06.10. 10:38

Pelé is gólt lőtt a semmiből tető alá hozott vb nyitányán – videók

Minden más foci
2026.05.30. 12:52

Labdarúgó-világbajnokság: gigantikus Pelé-szobrot avattak Guadalajarában

Foci vb 2026
2026.05.22. 11:17

Pelé üzenete az Alattyáni Termelőszövetkezet csapatának

Hátsó füves
2025.09.13. 08:20
Ezek is érdekelhetik