Vb 2018: őrült hajrá végén nyert Guinea Líbia ellen

2017.08.31. 21:37
A 2018-as labdarúgó-világbajnokság selejtezősorozatának afrikai zónájában a 3. selejtezőkör A-csoportjának 3. fordulójában Guinea Líbiát fogadta, és nem akármilyen végjátékot követően 3–2-re legyőzte.

A mérkőzés 22. percében már 2–0 állt az eredményjelzőn, előbb a Lipcsében futballozó Naby Keita, majd az Anorthosziszban légióskodó Demba Camara talált a líbiai kapuba. Az eredmény egészen a 87. percig nem változott, amikor Motaszem Szabbu szépített. Két perccel később pedig Akram Zuvaj már egyenlített is!

De nem ez maradt a végeredmény, a 93. percben ugyanis Alkhaly Bangoura megszerezte a győztes gólt a hazaiaknak. A harmadik helyen álló Guinea első győzelmét aratta a csoportban – Líbia harmadik vereségét szenvedte el.