Vb 2018: Messi 5/10, miközben Cristiano Ronaldo 6/6

2018.06.16. 17:49
Ez nem Lionel Messi napja volt (Fotó: AFP)
A címben jelzett számok megfejtése: az 1–1-re végződő Argentína–Izland világbajnoki csoportmérkőzésen büntetőt hibázó Lionel Messi csak ötöt lőtt be a legutóbbi tíz tizenegyeséből (klub és válogatott együttvéve), miközben örök riválisa, a péntek esti mesterhármasába egy büntetőt is becsomagoló Cristiano Ronaldo mind a hat legutóbbi kísérletét kihasználta.

S hogy folytassuk kettejük összevetését: Cristiano Ronaldo tizenegyes-mutatója 110/133 (82.7 százalékos sikeresség), Lionel Messié 82/107 (76.6 százalék), beleszámítva a tizenegyespárbajokat is. Ronaldóé tehát valamivel jobb, de korántsem annyival, mint amekkora különbséget az elmúlt időszak címben idézett számai mutatnak.

További statisztikai érdekességek a mérkőzésről:

• 11: Lionel Messi – aki 2006-ban ezen a napon szerezte élete első világbajnoki gólját 11 kapura lövéssel kísérletezett Izland ellen, argentin labdarúgó vb-n 1966 óta nem próbálkozott ennyiszer (a hosszabbítások nem számítanak).

• 13: Az 1966-os vb, vagyis a statisztikák széleskörű alkalmazása óta Lionel Messinél (11) többször csak az olasz válogatott gólrekordere, Luigi Riva (13) vette célba a kaput egy mérkőzésen úgy, hogy egy gólt sem szerzett. (1970, Svédország és Izland ellen egyaránt).

• 3: Messi a harmadik argentin labdarúgó Fernando Paternoster (1930) és Ariel Ortega (2002) után, aki tizenegyest ront világbajnokságon (nem tizenegyespárbajban). Ortega említett, svédek elleni hibázása óta az argentinok javára mostanáig egyetlen tizenegyest sem ítéltek vb-n…

• 21: Messi rontott büntetője a 21. olyan tizenegyes volt a vb-k történetében, amelyet védett a kapus.

• 4: A világbajnokságon először kapuba találó Sergio Agüero a legutóbbi négy válogatott mérkőzésén négy gólt szerzett, az azt megelőző nyolcon egyet sem.

• 23: A második félidőben lecserélt Ángel Di María 23 gólhelyzetet alakított ki társainak három világbajnokságon, de egyikből sem lett gól...

• 133: Javier Mascherano 133 pontos passzt adott, és ezzel megjavította egy másik argentin, Juan Sebastián Verón 2010 óta tartott rekordját (132). Mascherano egymaga több passzt küldött jó helyre, mint a teljes izlandi csapat (111).

• 6: Argentína a legutóbbi hat világbajnokságot győzelemmel kezdte, ez a sorozat most megszakadt. A vonatkozó rangsor élen Brazília (9) áll, amelynek van egy 7-es szériája is (1938–1970).

• 1/1: Izland az első, kaput eltaláló világbajnoki lövéséből gólt szerzett! Alfred Finnbogason 22:49 percnyi játékidő után talált be a kapuba; vb-újonc csapat ennél korábbi gólt 1994-ben szerzett legutóbb, a néhai Rashidi Yekini, a kiváló nigériai csatár a 21. percben talált a bolgárok kapujába.

Forrás: Opta, Gracenote, Mister Chip, ESPN