Vb 2018: több szövetséget is büntetett a FIFA

MTI MTIMTI MTI
2018.07.01. 09:57
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) 10 ezer svájci frankra (2.8 millió forintra) büntette a házigazda orosz szövetséget, mivel a válogatott szurkolói diszkriminatív tartalmú transzparenst tettek ki a nemzeti csapat Uruguay elleni, 3-0-ra elveszített világbajnoki találkozóján.  

A FIFA a hazaiak mellett több más szövetséget is szankcionált.

A szerbeket 20 ezer svájci frankra bírságolta a szervezet, miután drukkerei politikai tartalmú üzenetet mutattak fel a lelátón a brazilokkal játszott találkozón (0–2). A szerb szövetséget korábban már megbüntették egyszer, akkor is ugyanilyen okból.

A mexikóiak 15 ezer svájci frankot kötelesek befizetni, mivel a szurkolóik a svédek elleni összecsapáson (0–3) tárgyakat dobáltak a pályára, míg a marokkóiak 65 ezer svájci frankot utalhatnak a FIFA-nak, mert a spanyolokkal szembeni összecsapást (2–2) követően hat stábtag is illetéktelenül ment be a pályára.

Legfrissebb hírek

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2 órája

Ochoa védi a mexikói kaput az utolsó csoportmeccsen

Foci vb 2026
2026.06.22. 19:58

Bemutatjuk a Cruz Azul edzőközpontját – a mexikói futball egyik legnépszerűbb klubjánál jártunk

Foci vb 2026
2026.06.22. 11:00

A Cruz Azul edzőközpontjában Istennel is lehet találkozni

Foci vb 2026
2026.06.22. 10:11

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket

Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Gyilkossági „járvány”, kartellek és a büntetlenség kultúrája – mexikói helyzetkép a biztonságról

Foci vb 2026
2026.06.21. 10:54

Így állnak a rendezők csapatai két forduló után

Foci vb 2026
2026.06.20. 12:02

Ennyibe kerülhet a világbajnokság megrendezése

Foci vb 2026
2026.06.19. 16:32
Ezek is érdekelhetik