Vb 2014: fej fej mellett a PL és a Bundes, az MU a Real előtt

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2014.06.21. 14:31
Egyelőre fej fej mellett halad a Premier League és a Bundesliga: mindkét bajnokság szereplői 15 gólig jutottak eddig a világbajnokságon.

Az angol és a német bajnokságot a spanyol (11), az olasz (7), majd a francia liga (6) követi. Ezt követően jön a „legeredményesebb” nem európai bajnokság, a mexikói (4), majd a hollanddal együtt az MLS (3-3). A brazil bajnokságban játszó futballisták egyelőre két gólt tudnak felmutatni.

Csapatonkénti bontásban a Bayern München áll a legjobban: a bajorok három játékosa, Arjen Robben, Thomas Müller (3-3) és Mario Mandukic (2) összesen 8 gólt szerzett. A német bajnokcsapatot a Manchester United követi (Robin van Persie 3, Marouane Fellaini, Wayne Rooney), amely a két spanyol gigászt, a Barcelonát és a Real Madridot előzi meg. A háromgólosok között van az első nem európai csapat: a Liverpool mellett a Pachuca futballistái is ennyiszer találtak be.

Legfrissebb hírek

Szalai Attila bebizonyítaná, hogy a Bundesligába való

Légiósok
9 órája

Videó: apjára ütött – Alisson fia nem hagyta gólt lőni a gyerekeket

Angol labdarúgás
11 órája

Megvan a Werder Bremen új vezetőedzője – hivatalos

Német labdarúgás
13 órája

Jonathan Tah a Bayern Münchennél folytatja – hivatalos

Német labdarúgás
20 órája

Felkészülés: kikapott a délkelet-ázsiai válogatottól a Manchester United

Angol labdarúgás
2025.05.28. 17:54

Kerkez igent mondott a Liverpoolnak – sajtóhír

Légiósok
2025.05.28. 15:04

A Bournemouth egyik gólja lehet az idény legszebb találata – Kerkez adta a gólpasszt

Angol labdarúgás
2025.05.28. 12:18

A Bournemouth francia válogatott játékossal pótolhatja Kerkezt – sajtóhír

Angol labdarúgás
2025.05.28. 09:33
Ezek is érdekelhetik