Vb-selejtezők: az észak-koreai kapus hibája akadályozta meg a sikert

2008.09.10. 16:04
Ebben az évben immár negyedszer találkozott egymással Észak-Korea és Dél-Korea válogatottja, ezúttal vb-selejtezőn: a Sanghajban lejátszott mérkőzés 1–1-es döntetlent hozott.
Az unalmas első játékrészt követően a második félidőt jól kezdő észak-koreaiak több helyzet kihagyása után a 64. percben Hong Jong Dzso büntetőből szerzett góljával szerezték meg a vezetést, de csak öt percig örülhettek.A 69. percben ugyanis Ki Szung Jüang könnyen hárítható lövését bevédte Ri Mjong Guk, így az észak-koreaiak továbbra is nyeretlenek a déli rivális ellen.

LABDARÚGÓ VB-SELEJTEZŐ

ÁZSIA, 4. SELEJTEZŐKÖR
B-CSOPORT
Észak-Korea–Dél-Korea 1–1 (Hong Jong Dzso 64. – 11-esből, ill. Ki Szung Jüang 69.)