Eb 2024: Albánia döntetlennel váltotta meg jegyét a tornára

R. P.R. P.
2023.11.17. 19:59
Cikalleshi gólja Eb-részvételt ért Albániának (Fotó: AFP)
Döntetlennel (1–1) ért véget Moldova és Albánia összecsapása a labdarúgó Eb-selejtező E-csoportjában, ezzel az albánok matematikailag is bebiztosították az Európa-bajnoki részvételt.

Az egyik legizgalmasabb csoport az E jelű kvartett. Két játéknappal a vége előtt Feröer kivételével minden válogatottnak jó esélye volt az Eb-szereplés kivívására.

A Moldova–Albánia meccsen az albánok döntetlennel már a hétfői utolsó kör előtt biztos utazónak számíthattak, míg a moldovaiaknak jobb esélyeket jelenthetett egy esetleges győzelem.

A 25. percben Taulant Seferit buktatták a tizenhatoson belül, az albánok büntetőhöz jutottak. Sokol Cikalleshi simán bevágta, így a vendégek megszerezték a vezetést. Amelyet nagyon sokáig meg is tartottak, sőt növelhették is volna, ám a 87. percben Vladislav Baboglo egyenlített.

Bár a hazaiak mindent bevetve támadtak, több gól már nem született. Az 1–1-gyel az albánok minden más eredménytől függetlenül kijutottak a jövő évi Eb-re, 12. csapatként.