Kepa a 93. percben hibázott, Oslóban odaveszett a spanyolok hibátlan mérlege

T. I.T. I.
2019.10.12. 20:34
Küzdelmes mérkőzést játszottak a norvégok és a spanyolok egymással (Fotó: AFP)
Norvégia Joshua King 94. percben értékesített büntetőjével megmentett egy pontot Spanyolország ellen az Európa-bajnoki selejtezősorozat F-csoportjában, elrontva a spanyol válogatottsági rekorderré váló Sergio Ramos örömét (is). Svédország négy gólt szerzett Máltán, míg Románia Feröert intézte el 3–0-ra.

EB-SELEJTEZŐK
F-CSOPORT, 7. FORDULÓ
Norvégia–Spanyolország 1–1
(J. King 94. – 11-esből, ill. Saúl 47.)
Málta–Svédország 0–4 (Danielson 11., S. Larsson 58., 71. – mindkettőt 11-esből, Agius 66. – öngól)
Feröer–Románia 0–3
(Puscas 74., Mitrita 83., Keserü 94.)

A MÉRKŐZÉS PERCRŐL PERCRE SZÓLÓ KÖZVETÍTÉSE ITT OLVASHATÓ!

2005. március 26.

A spanyol válogatott Kína elleni felkészülési mérkőzésén új rekordot felállítva bemutatkozik egy mindösszesen 19 esztendős védő: Sergio Ramos.

2019. október 12.

A spanyol válogatott Norvégia elleni Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésén új válogatottsági rekordot felállítva pályára lép egy négyszeres Bajnokok Ligája-győztes, négyszeres spanyol bajnok, kétszeres Európa- és egyszeres világbajnok: Sergio Ramos.

Bár az ifjúsági csúcsot 2005-ös bemutatkozása óta elveszítette a Real játékosa, most épp egykori madridi csapattársa, Iker Casillas (167) országos rekordját átadva a múltnak írta (íratta) be a nevét a spanyol sporthistóriás könyvek lapjaira.

Az első félidő nagy részében Spanyolország irányított, de igazán nagy bravúrt nem kellett bemutatnia a hazaiak kapusának, Rune Jarnsteinnek.

A fordulást követően azonnal előnybe kerültek a vendégek: a 47. percben egy védelmi hibát kihasználva Saúl lőtt 20 méterről a norvég kapu jobb oldalába. 0–1

Sokáig úgy tűnt, ezzel az egy góllal is meglesz a győzelem Spanyolországnak, ezzel együtt pedig a biztos Európa-bajnoki részvétel is. Mivel Svédország és Románia egymás ellen játszik még, csupán az egyikük érhette volna utol a hét forduló után hét győzelemmel álló, háromszoros Eb-győztest...

De nem így lett.

Kepa ugyanis a hosszabbítás pillanataiban rosszul mozdult ki kapujából, s mivel a labda helyett Omar Elabdellaouit találta el, tizenegyeshez jutottak a norvégok. A büntetőt a 94. percben Joshua King értékesítette, egy pontot megszerezve Norvégiának. 1–1

Érdekesség, hogy a hazaiak immáron 14 meccse nem kaptak ki pályaválasztóként, legutóbb épp Magyarország ellen szenvedtek vereséget Oslóban. Spanyolország viszont nem tudta megnyerni zsinórban a 15. Európa-bajnoki selejtezőjét is, így Csehország vonatkozó csúcsa (15) érintetlen maradt – egyelőre.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

Svédország 4–0-ra győzött Máltán, köszönhetően többek között Sebastian Larsson két értékesített büntetőjének is.

A kora esti mérkőzésen az esélyesebb románok hamar saját térfelükre szorították vissza Feröert, szép számmal kísérleteztek is, de a hazaiak meglepetésre sokáig tartani tudták magukat, az első félidőben nem is született gól. A második játékrészben folytatódott Románia mezőnyfölénye, ám a vendégek képtelenek voltak igazán nagy helyzetekig eljutni, a befejezésekbe rendre hiba csúszott. A 74. percben aztán megtört a jég, George Puscas szép kiugratás után 12 méterről a jobb alsóba gurított. A 83. percben ismét gólt szerzett Románia, a találkozó hosszabbításában pedig Claudiu Keserü állította be a 0–3-as végeredményt.