El: Welbeck horrorsérülése után jutott tovább az Arsenal

2018.11.08. 23:00
Nem született gól az Arsenal–Sporting CP összecsapáson (Fotó: AFP)
Az Arsenal támadója ijesztő sérülést szenvedett, a Milan játékosai egymást ütötték ki... – sérülésekkel tűzdelt esti mérkőzéseket játszottak az Európa-ligában. Közben Gulácsi Péter nélkül, Willi Orbánnal a soraiban vesztett a Leipzig a Celtic otthonában.

E-CSOPORT

Nem sűrűn látni a továbbjutását lehajtott fejjel tudomásul vevő csapatot, ám most az Arsenalnak ez jutott osztályrészül. Történt ugyanis a Sporting ellen csoportrangadón, hogy az angol válogatott keretébe ma visszakerülő Danny Welbeck a találkozó 25. percében felugrott fejelni a portugálok kapuja előtt, ám valami elképesztően pechesen fogott talajt, és fájdalmas arccal maradt a földön.

A játékostársak azonnal jelezték, hogy nagy a baj, több labdarúgó arcára rémület ült ki, s a megdöbbenés a lelátón is csak fokozódott, amikor hordágyra tették a támadót, és oxigént is adtak neki.

Noha hivatalos közlés egyelőre nem érkezett Welbeck sérülésének súlyosságáról, igencsak meglepő lenne, ha ebben a szezonban még valamikor pályára tudna lépni, mivel minden valószínűség szerint súlyos lábtörést szenvedett.

Ilyen lelki teher után a találkozón nem is esett gól, s miután a csoport másik meccsén az azeri Qarabag győzni tudott a Vorszkla Poltava otthonában, a londoniak a hátralévő mérkőzésektől függetlenül bejutottak a legjobb 32 közé.

B-CSOPORT

A Salzburg valóságos gólparádét rendezett a Rosenborg otthonában, a japán Minamino Takumi mesterhármasa mellé még Fredrik Gulbrandsen is betalált, s a 0–4-es első félidő után a hazaiaknak a második félidőben csak a szépítés sikerült, a Salzburg végül 5–2-re nyert.

A másik párban a Gulácsi Péter nélkül, de Willi Orbánnal a kezdőjében felálló RB Leipzig a Celtic otthonában egy győzelemmel akár be is biztosíthatta volna a továbbjutást, ám nem így történt: a skótok 2–1-re nyertek. A glasgow-iak sikere egyben azt is eredményezte, hogy így még a Salzburg továbbjutása sem tekinthető biztosnak – csak nagyon valószínűnek.

F-CSOPORT

Súlyos sérülés árnyékolta be a Milan sevillai fellépését is a Betis otthonában: a 77. percben Franck Kessié ütközött össze csapattársával, Mateo Musacchióval, s mindketten a földön maradtak.

Kessié viszonylag hamar felállt, ám Musacchiót hosszan ápolták, s végül jött a betegszállító kiskocsi az argentin védőért. Az ő sérülése nem tűnt olyan komolynak, mint Welbecké, ám az mindig ijesztő, amikor egy labdarúgót stabil oldalfekvésbe kell helyezni, s végül nyakmerevítővel, orvosok gyűrűjében, hordágyon távozik a pályáról.

Ami a mérkőzés érdemi részét illeti: Lo Celso korai góljára Suso válaszolt a második félidőben, így mindkét csapat egy ponttal gazdagodott, ám miután az OIympiakosz gólfesztivált rendezett a Dudelange-t fogadva, megelőzte a Milant, s feljött a kvartett második helyére.

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
A-CSOPORT

Bayer Leverkusen (német)–Zürich (svájci) 1–0 (Jedvaj 60.)

B-CSOPORT
Rosenborg (norvég)–Salzburg (osztrák) 2–5 (Adegbenro 52., M. Jensen 62., ill. Minamino 6., 20., 45., Gulbrandsen 37., Hovland 57. – öngól)
Celtic (skót)–RB Leipzig (német) 2–1 (Tierney 11., Édouard 80., ill. Augustin 79.)

Bordeaux (francia)–Zenit (orosz) 1–1
(Kamano 35. – 11-esből, ill. Zabolotnyij 72)

D-CSOPORT
Fenerbahce (török)–Anderlecht (belga) 2–0 (A. Ayew 71., M. Frey 74.)
Dinamo Zagreb (horvát)–Spartak Trnava (szlovák) 3–1 (Gojak 22., A. Kadlec 36. – öngól, Orsic 79., ill. Csanturisvili 63.)

(Lo Celso 12., ill. Suso 62.)
Olympiakosz (görög)–Dudelange (luxemburgi) 5–1 (Toroszidisz 6., Fortunisz 15., 36., Hrisztodulopulosz 26., Fetfacidisz 71., ill. Sinani 69.)