El: Kádárék simán nyertek; továbbjutott a Lazio és a Frankfurt

2018.11.08. 21:00
Az Európa-liga csoportkörének negyedik fordulójában bebiztosította a továbbjutását a H-csoportból a Lazio és a Frankfurt, miután előbbi 2–1-re legyőzte a Marseille-t – az előző kiírás francia döntőse ezzel ki is esett. Gólesőt hozott a Szpartak Moszkva–Rangers összecsapás a G jelű négyesben, míg a K-kvartettben az ukrán Dinamo Kijev Kádár Tamással a soraiban könnyedén nyert.

G-CSOPORT
A Szpartak–Rangers mérkőzésen a 35. percig négyszer is eredményesek voltak a csapatok, s kettő ezek közül öngól volt. Daniel Candeias, a harmadik gól glasgow-i szerzője ráadásul nagyszerű mozdulattal vette át a labdát a találata előtt.G-CSOPORT

Candeias gólja

Az oroszok az 58. és az 59. percben is ünnepelhettek, amivel megfordították a találkozót, s a 2–3-as első félidő után 4–3-ra győztek.

A Rapid Wien keretében sérülése miatt ezúttal sem volt ott Szántó Tamás. Az osztrák együttes végül gól nélküli döntetlent játszott a Villarreallal.

H-CSOPORT
A Lazio izgalmas meccsen 2–1-re nyert a Marseille ellen, s ezzel bebiztosította a továbbjutását a H jelű kvartettből. Az éllovas német Frankfurt 3–2-re legyőzte a ciprusi Apollont, s továbbra is hibátlan a sorozatban, ráadásul a Lazióhoz hasonlóan szintén biztossá vált a továbbjutása.

Már nem léphet tovább a Marseille sem, amely az előző kiírásban egészen a fináléig menetelt az El-ben.

J-CSOPORT
A Sevilla jól kezdte a török Akhisarspor elleni meccset, Nolito és Luis Muriel révén az első játékrészben kétgólos előnyre tett szert. A második félidő elején szépítettek a hazaiak, s az 57. percben akár egyenlíthettek is volna, ám Güray Vural büntetőt rontott. A spanyolok emberhátrányba kerültek, nem is bírták a nyomást – a 79. percben mégiscsak egyenlített az Akhisarspor.

Amikor már mindenki elkönyvelte a döntetlent, a 86. percben büntetőhöz jutott a Sevilla, Éver Banega pedig nem hibázott, amivel az andalúzok 3–2-re nyertek. A zakóval az is eldőlt, hogy az Akhisarspor már nem juthat tovább az Európa-liga kieséses szakaszába.

A négyes másik találkozóján a Standard Liege a 79. percig vezetett a Krasznodar otthonában, ám a hazaiak három perc alatt kétszer is eredményesek voltak, ennek köszönhetően megfordították az összecsapást.

K-CSOPORT
A Dinamo Kijevben ott volt az eltiltásból visszatérő Kádár Tamás is a kezdőben a Rennes ellen. Az ukrán együttes a 13. percben előnybe került, amit a 68. percben kettőre növelt. Kádárék végül simán, 3–1-re behúzták a találkozót, s 8 ponttal beérték a csoportban Kleinheisler László Asztanáját.

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
L-CSOPORT
MOL Vidi FC–PAOK (görög) 1–0 (Milanov 50.)
Groupama Aréna, 17 208
néző, V: Palabiyik (török)

Összefoglaló a mérkőzésről itt olvasható!

A CSOPORT MÁSIK MECCSÉN
BATE Boriszov (fehérorosz)–Chelsea (angol) 0–1
(Giroud 53.)

Boriszov Aréna, V: Dabanovics (montenegrói)