Amikor nagy bajba került, megrázta magát az Arsenal

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.04.29. 20:50
Villámkezdés (Fotó: AFP)
A labdarúgó Európa-liga elődöntőjének első mérkőzésén az Arsenal 2–1-re kikapott idegenben a Villarrealtól.

EURÓPA-LIGA
ELŐDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
Villarreal (spanyol)–Arsenal (angol) 2–1 (2–0)
Vila-real,La Cerámica,zárt kapuk mögött. Vezette:Soares Dias (portugál)
V
illarreal:Rulli – Foyth (Mario Gaspar, 70.), Albiol, Pau Torres, Pedraza (A. Moreno, 80.) – Chukwueze, Parejo, Capoue, Trigueros (Moi Gómez, 80.) – Alcácer (Coquelin, a szünetben), Gerard Moreno.Vezetőedző:Unai Emery
Arsenal:
Leno – Chambers, Holding, Marí, G. Xhaka – Partey, Ceballos – B. Saka (Aubameyang, 80.), Ödegaard (Martinelli, 63.), N. Pépé (Willian, 90+5.) – Smith Rowe (el-Neni, 90+5.).Menedzser:Mikel Arteta
Gólszerző:
Trigeros (5.), Albiol (29.), ill. N. Pépé (73. – 11-esből)
Kiállítva:
Capoue (80.), ill. Ceballos (57.)

A másik mai mérkőzésen

Manchester United (angol)–Roma (olasz) 6–2

Villámkezdés Vila-realban: a házigazda sárga mezes alakulat az első két kapura lövéséből két gólt ért el az Arsenal ellen, előbb Manu Trigeros talált be villámgyors támadás végén, majd Gerard Moreno pontatlan fejese lett gólpassz Raúl Albiolnak. Nem ment a londoniaknak, Nicolas Pépé is csak majdnem harcolt ki egy büntetőt, mert a VAR kiderítette, hogy kézzel vitte el a labdát az egyébként remekül futballozó Juan Foyth, a Tottenham kölcsönjátékosa mellett.

Gerard Moreno a szünet előtt és a szünet után is elrontott egy helyzetet, azután közeli lövését védte nagy bravúrral Bernd Leno, de úgy tűnt, nem lesz ebből baja a hazai csapatnak, mert a vendégek spanyol légiósa, Dani Ceballos teljesen fölöslegesen kiállíttatta magát.

De a hazaiak játékosa, Trigeros meg összehozott egy fölösleges büntetőt, amelyet Nicolas Pépé értékesített, majd Étienne Capoue úgy kapta meg a második sárga lapját, hogy a hordágyon feküdt, amikor felmutatta neki a játékvezető a piros lapot – a szűrő belesérült a saját belépőjébe.

Feldobta az eset a vendégeket, majdnem egyenlítettek is a legvégén, de a csereként pályára lépő, a maláriából frissiben kigyógyuló Pierre-Emerick Aubameyang az ötös jobb sarka elől nem tudott túljárni a hazai kapus, Gerónimo Rulli eszén.

Nagyot fújt a kispadok előtt a hazaiak mestere, a nem is olyan régen még az Arsenal élén álló Unai Emery.2–1

Az Arsenal elbukott elsőre az MRI-teszten, de fontos lehet az idegenbeli találat.

Két veretlen csapat az európai kupaidényben: Man. City és Villarreal.

Pépé 10 kanadai pontja idénycsúcs. Az Arsenal tíz elődöntőt vívott az európai kupákban, és ez csak a 2. vereség volt, amit az első körben szenvedett el.

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc Mohamed el-Neni be, Rowe le. Willian meg Pépét váltja.

90+3. perc ZICCER, Saka indítását a remek cselt bemutató Auba jobbal kapura teszi az ötös jobb sarka elől, de véd jobb kézzel Rulli!

90+3. perc Chukwueze elől ment üggyel-bajjal Xhaka és Partey, előbbi kezére ment utóbbi... de tovább, nincs 11-es.

Öt perc a ráadás.

90. perc Nyomnak, nyomnak a hazaiak, de se lövés, de egy jó passz. Csak egy sárga lap Pierre-Emerick Aubameyangnak, aki hátrament Albiolt felrúgni.

Kőkemény mezőnyharc, ennyi maradt mára?

85. perc
A frissiben felépült Pierre-Emerick Aubameyang be, Saka le.

81. perc Moi Gómez és Alberto Moreno be, Trigeros és Pedraza le.

80. perc Igen, pedig belesérült Capoué, hordágyon vitték le.

77. perc PIROS LAP, Étienne Capoué kap sárga lapot Saka felrúgásáért. Elcsúszott a szűrő, amikor odarúgott a szélsőnek, aki szerelni akart.

Pépé hatodik El-gólja az idényben.

73. PERC NICOLAS PÉPÉ ballal laposan a kapu közepébe lő, Rulli jobbra el, a stoplija ér csak a labdához... 2–1!

A VAR szerint is.

71. perc BÜNTETŐ, Trigeros teljesen fölöslegesen akasztja a 16-os jobb sarkán belül Sakát. Nem volt nagy érintés, de a szabál az szabál.

71. perc Saka veszélyes, jobb oldali beadását menti a kapu előtt Albiol.

70. perc Mario Gaspar váltja.

69. perc Moreno lő ballal a jobb alsó felé 12-ről, véd a kapus, Foyth meg ápolást kér. Futás közben meghúzódik a bal combja, csere lesz.

68. perc Étienne Capoue kap sárga lapot Pépé fellökéséért.

67. perc Moreno lő jobbal tízről a jobb felső felé, a vetődő Leno azonban hatalamast véd egy villámgyors vetődéssel.

64. perc Egy szöglet után Holding harcol a labdáért, de ballal 11-ről nagyon a jobb alsó mellé kotorja azt.

63. perc Ödegaardnak nem ment ma, Gabriel Martinelli váltja.

Gerard Moreno hat gólt és három gólpasszt ért el az El-idényben azon a hét meccsen, amikor kezdett.

61. perc Moreno ismét rosszul vesz le egy indítást a kapu előtt, a feladó, Chukwueze lő kapura aztán, ballal, 11-ről, balra vetődve véd Leno.

60. perc Rowe hatalmasat rúg Albiolba, ápolás.

58. perc Thomay Partey reklamál, nem is hiába! Kap egy sárga lapot. Azt reklamálják, hogy előtte megrúgták Ceballost, le kellett volna fújni.

57. perc Ez ugyebár piros.

57. perc DANI CEBALLOS megkapja második sárga lapját! Megtaposta a neki becsúszó Parejo bal bokáját.

Eközben egy közös kedvenc...

48. perc Helyzettel, egy ártatlan Saka-beadást Albiol rárúg az ötösön Torresre, Pépé kissé balról kapura lőhet, de ment végül Albiol, a labda így sem sokkal megy el a jobb alsó sarok mellett!

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Csere, az Arsenal egykori játékosa, Francis Coquelin be, Alcácer le, ék helyett szűrő.

Az Arsenal 10. elődöntője a mostani az európai kupákban. Az előző négy El-idényben háromszor is eljutott legalább idáig! Élcsapatból El-csapat.

(Weltfussball)

E párharc gólkirálya: Emmanuel Adebayor, 2 góllal.

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc Dani Ceballos kap sárga lapot, fellökte a 16-os előtt Foythot. Alcácer jobbal nagy erővel a kapushoz lő.

41. perc MELLÉ, Foyth előretör a jobbon, remekül indítja Morenót, aki jobbra kicselezi a kapust az ötösön, de hosszan szökteti közben magát.

40. perc Ödegaard jobb oldali beadását a jobb sarok mellé fejeli hat méterről Holding.

37. perc Pau Torres kap sárga lapot Saka akasztásáért. Most nem örül annyira.

36. perc Foyth nagyon örül, Nicolas Pépé nem annyira, mert egy sárga lapot is kap kezezésért.

34. perc 11-es?
Foyth nem figyel, Pépét akasztja a 16-oson belül, de szélső előtte a kezével vitte el a labdát. NEM BÜNTETŐ!

32. perc Alcácer körömpasszát Moreno ballal 21-ről, középről csúnyán a jobb alsó mellé gyötri.

29. PERC EZ MEG GÓL, RAÚL ALBIOL a bal alsó elől jobbal a léc alá lő! Egy bal oldali Parejo-szögletet Moreno hat méterről nem túl jól talált el fejjel, Albiol köszönte szépen, és a rövid felsőbe továbbította labdát, kapásból. Rutin: 2–0!

29. perc Helyzet lehetne, de Chambers menti középen Alcácer elől Pedraza ballábas, bal oldali beadását.

28. perc Nem túl jó a meccs, sok a kőkemény belépő, Partey távoli lövését meg inkább hagyjuk.

24. perc Pépé keresztpasszát a 16-os jobb sarka elől ballal a kapu jobb felső mellé tekeri Saka, egy méternyivel.

22. perc Moreno bal oldali beadását kifejeli Chukwueze elől az ötös bal sarkán Xhaka.

19. perc Pedraza, előtte Moreno bal oldali, ballábas beadása is a vendégvédőké lett.

A 11-szeres argentin válogatott védő ráadásul a Tottenham kölcsönjátékosa.

16. perc Chambers nagyon felrúgja a balon Trigerost, de nincs sárga lap, átellenben ellenben Pépét mesteri becsúszással szerelte az Angliában edződő Foyth. Aki indításával nagy szerepet vállalt az első gólban.

14. perc Pépé bal oldali, ballábas beadását kirúgja az ötösről Albiol.

10. perc Nem megy az Arsenalnak, nem Pépé már, hanem Rowe a középcsatár.

8. perc Trigeros bal oldali beadása a kapusé.

5. PERC ÉS AZ ELSŐ TÁMADÁSA GÓL, MANUEL TRIGEROS jobbal kilövi a jobb alsó sarkot kissé jobbról, tíz méterről, miután hozzá pattan a labda Chukwueze rossz csele után. Leno vetődött, de csak beleért picit: 1–0!

5. perc Letámad az Arsenal, Saka lesre futott a balon, de többnyire ügyesen szerzi meg az eladott labdákat a Villarreal.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta sárgában, a vendégek tiszta kékben.

A két együttes az elmúlt 10 évben nem találkozott egymással a nemzetközi porondon. Ebben az évezredben viszont négyszer is összefutottak, a spanyolok otthonában két remi (0–0, 1–1), míg Londonban két hazai siker (1–0, 3–0) született.

Mindkét együttesnek az Európa-liga lehet a nagy dobása ebben az idényben. A két fél közül a Villarreal áll jobban hazája bajnokságában, a hazaiak hetedik a La Ligában, és egy jó hajrával még feljebb is léphetnek a tabellán. Az Arsenal ezzel szemben csak 10. a PL-ben, ugyan matematikai esélye még megvan, hogy elérje az BL-csoportkört érő negyedik helyet, de formája alapján erre csodára lenne szüksége.

A tulajdonosokat korábban is többször bírálták már a londoni gárda szurkolói, újabban pedig az Európai Szuperliga beindításának múlt hétfői bejelentése után kerültek a kritikák kereszttüzébe, amelyek azt követően sem enyhültek, hogy a másik öt angol alapító klubbal együtt kiléptek a ligából.

A nyilatkozatra azután került sor, hogy a szurkolók pénteken az Emirates Stadion előtt tüntettek és követelték az amerikai család kivonulását az Arsenalból, és több hír is megjelent arról, hogy Kroenkéék az eladást fontolgatják. Daniel Ek svéd milliárdos, a Spotify alapítója és ügyvezetője múlt héten jelentette ki: őt érdekelné a klub, amennyiben eladnák.

Stan és Josh Kroenke az elmúlt időszak nehézségei és a szurkolók bírálata ellenére sem akar megválni az Arsenal labdarúgócsapatától.

Egy kis örökmérleg: 4 találkozó, 2 iksszel és 2 angol sikerrel, 1, ill. 5 rúgott góllal.