Négy gólt vágott a Manchester United, újra él a remény

2016.11.24. 20:55
A Manchester United négygólos győzelmet aratott a Feyenoord ellen a labdarúgó Európa-liga csoportkörének ötödik fordulójában, így még él az angolok továbbjutási reménye.

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
A-CSOPORT
EURÓPA-LIGA
A-CSOPORT

A korábbi botladozások miatt győzelmi kényszerben lépett pályára a Feyenoord ellen a Manchester United, és a tétnek megfelelően José Mourinho nem variált kezdőcsapatával, a szűrő Michael Carrick előtt összeállt a Paul Pogba, Juan Mata, Wayne Rooney, Zlatan Ibrahimovic, Henrih Mhitarjan ötös.

Amely több szép támadással kedveskedett a közönségnek, noha folyamatosan nem tudta rohamozni a holland állásokat – Wayne Rooney azonban egyszer így is mattolni tudta az első félidőben a Feyenoordot.

Amely szintén kialakított pár helyzetet, és főleg az első félidőben kellemetlen perceket szerzett a manchesterieknek – egyébként 3100 szurkoló kísérte el a rotterdami csapatot, pontosabban jó páran a stadionon kívül rekedtek, technikai okok miatt.

Pirotechnikai okok matt.

Néhány fáklya fellobbant azért a vendégtáborban, ám a tűzijáték a pályára sem volt jellemző – de a mérkőzés utolsó harmadára nem lehetett panasza a semleges szurkolóknak sem.

Egy újabb szép Rooney, Ibrahimovic akció végén Juan Mata lőtt az üres kapuba, majd a svéd beadását saját kapujába mentette Brad Jones kapus, a végén a csereember Jesse Lingard is betalált, tehát nem kellett csalódottan távozniuk a manchesteri szurkolóknak.

Él a remény a továbbjutásra és a szebb folytatásra is.

ONLIVE, SZÖVEGES KÖZVETÍTÉS ITT!

Manchester United–Feyenoord 4–0 (Rooney 35., Mata 69., B. Jones 75. – öngól, Lingard 90.)
KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Fenerbahce (török)–Zorja Luhanszk (ukrán) 2–0 (Stoch 59., Kjaer 67.)

B-CSOPORT

Mindenképpen nyernie kellett az Olympiakosz otthonában a Young Boysnak, hiszen a görögök egy esetleges döntetlennel is megpecsételhették volna a svájciak sorsát.

A hazaiak ennek ellenére óriási fölényben futballoztak az egész meccsen, ami a 48. percben góllá érett. A Young Boys ugyan egyenlített tíz perccel később, újabb találat azonban nem esett.

Az APOEL és az Olympiakosz egymás ellen dönti el a csoportelsőség sorsát az utolsó fordulóban, míg a Young Boys és az Asztana számára tét nélküli lesz a másik elleni összecsapás.

Olympiakosz (görög)–Young Boys (svájci) 1–1 (Fortunisz 48., ill. Hoarau 58.)
Asztana (kazah)–APOEL (ciprusi) 2–1 (Anicic 59., Deszpotovics84., ill. Efrem 31.)

C-CSOPORT

Az Anderlecht győzelme után a gól nélküli döntetlen is elég volt a Saint-Étienne-nek a Mainz ellen a továbbjutás bebiztosításához. Az első játékrész francia fölénye után magához tért a Mainz, amely hiába birtokolta többet a labdát és alakított ki több helyzetet, nem tudott betalálni. A mérkőzés vége felé Ousszama Tannane révén a Saint-Étienne dönthette volna el a három pont sorsát, a marokkói középpályás azonban nagy helyzetben csak a kapufát találta el.

A 0–0-s végeredmény formalitássá tette az utolsó fordulót a csoportban, továbbjut az Anderlecht és a Saint-Étienne, búcsúzik az El-től a Mainz és a Qabala.

Saint-Étienne (francia)–Mainz (német) 0–0
Qabala (azeri)–Anderlecht (belga) 1–3 (Ricardinho 15. – 11-esből, ill. Tielemans 10., Bruno 90., Teodorczyk 93.)

D-CSOPORT

Wout Weghorst korai góljára nem érkezett válasz, az Alkmaar a Dundalk elleni győzelmével a csoport második helyére ugrott az utolsó forduló előtt.

Dundalk (ír)–AZ (holland) 0–1 (Weghorst 9.)
Zenit (orosz)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 2–0 (Kokorin 44., Kerzsakov 91.)

E-CSOPORT

A Roma a triplázó Edin Dzeko vezérletével legyőzte az Olimpicóban a Viktoria Plzent, ezzel továbbjutott. A bosnyák csatár ötödször szerzett legalább két gólt ebben az idényben. A mérkőzés – és valószínűleg a játéknap – legszebb találata azonban Diego Perotti nevéhez fűződik, aki rabonázva emelte át a kapust.

Az Astra Giurgiu az utolsó negyedórában fordítva nyert az Austria Wien vendégeként, így a második helyen áll, de ha az utolsó fordulóban a bécsiek megverik a Plzent, akkor az Astrának is nyernie kell a Roma ellen.

Austria Wien (osztrák)–Astra Giurgiu (román) 1–2 (Rotpuller 57., ill. Florea 78., Budescu 88. – 11-esből)
Roma (olasz)–Viktoria Plzen 4–1 (cseh) (Dzeko 11., 61., 88., Perotti 82., ill. Zeman 18.)

F-CSOPORT

A Sassuolo sem úszta meg Aritz Aduriz-gól nélkül: a Bilbao veterán csatára a Genk ellen szerzett öt találatot követően az olaszok hálójába is beköszönt, gólpasszt is adott, az Athletic végül 3–2-re nyert, pedig egy öngóllal már a 2. percben hátrányba került. A Genk Nikolaosz Karelisz közeli találatával győzte le a Rapid Wient. A Bilbao és a Genk kéz a kézben továbbment, a Rapid és a Sassuolo búcsúzott az El-től. Az utolsó fordulóban már csak a csoportelsőség a tét.

Athletic Bilbao–Sassuolo 3–2 (R. Garcia 10., Aduriz 58., Lekue 79., ill. Balenziaga 2. – öngól, Ragusa 83.)
Genk–Rapid Wien 1–0 (Karelisz 11.)