El: Holman gólpasszt adott, Slovan-bravúr a Besiktas ellen

H. K.H. K.
Vágólapra másolva!
2019.09.19. 22:54
null
A Slovan Bratislava nyert a Besiktas ellen (Fotó: AFP)
A Slovan Bratislava 4–2-re legyőzte a török Besiktast a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 1. fordulójában, a K-csoportban.

Holman Dávid ott volt a pozsonyiak kezdőjében, a hazaiak a 14. percben egy óriási védelmi hibát követően Andraz Sporar találatával megszerezték a vezetést – a kimozduló Loris Karius egyrészt aláfutott a labdának, ami átpattant rajta, majd a kapus még ki is gáncsolta a csapattársát.


A Besiktas a 29. percben büntetőből egyenlített, az első játékrész hosszabbításában pedig meg is fordította a találkozót, de a Slovan az 58. percben 2–2-re módosította az állást – a nagyszerű gólpasszt Holman Dávid adta Sporarnak.


A törökök a második félidőben nagy mezőnyfölényt alakítottak ki, ám a hosszabbításban Holmanék két perc alatt kétszer is villantak, így a Slovan Bratislava 4–2-es győzelemmel indította a sorozatot – a harmadik gól előtt Holman adta be a szögletet, igaz, az assziszt ezúttal nem az ő nevéhez fűződött, a labdába ugyanis még belecsúsztattak.

Holman Dávid végig a pályán volt, Guzmics Richárd nem volt ott a Slovan keretében.

A négyes másik összecsapásán a Wolverhampton Wanderers meglepetésre hazai pályán zakózott a portugál Sporting Braga ellen.

EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
1. FORDULÓ, K-CSOPORT

Wolverhampton Wanderers (angol)–Sporting Braga (portugál) 0–1
Slovan Bratislava (szlovák)–Besiktas (török) 4–2

Legfrissebb hírek

Európa-liga: elkészült a Ferencváros programja

Európa-liga
2025.08.30. 21:14

Régi ismerősökkel és a Nottinghammel is találkozik a Ferencváros az Európa-ligában – ellenfélnéző

Európa-liga
2025.08.29. 16:58

Kétszeres BEK-győztes angol klub, valamint a Mourinhót menesztő Fener is ott van a Ferencváros El-ellenfelei között

Európa-liga
2025.08.29. 12:57

Mourinho sem úszta meg az európai kiesést, őt is menesztették

Minden más foci
2025.08.29. 10:02

Konferencialiga-selejtező: Solskjaer állásába került a kiesés

Európa-konferencialiga
2025.08.29. 08:40

A PAOK és a Ludogorec fordított a visszavágón, a FCSB háromgólos sikerrel jutott El-főtáblára

Európa-liga
2025.08.28. 22:56

Elitligás csapatok jöhetnek az Üllői útra – ez vár a Ferencvárosra az Európa-ligában

Európa-liga
2025.08.27. 23:14

A Brann az Európa-ligában, a Sparta Praha és az AEK Larnaca a Konferencialigában játszik ősszel

Európa-liga
2025.08.27. 21:06
Ezek is érdekelhetik