El: egyre rosszabb helyzetben a Hertha, Korhuték is kikaptak

2017.10.19. 20:56
Nem bűvölték jól a labdát a sötét mezes berliniek (Fotó: AFP)
Egyre rosszabb helyzetben van az Európa-liga J-csoportjában a Hertha, amely 2–1-re kikapott az ukrán Zorja vendégeként, így továbbra is csak egy ponttal áll. Korhut Mihálynak sem volt jobb napja, ő hazai pályán volt részese vereségnek a Hapoel Beer-Seva tagjaként.

A Hertha hiába játszott fölényben az első félidőben, a szünet előtt a Zorja szerzett vezetést. A második félidőben Davie Selke első herthás góljával egyenlített a berlini csapat, amely azonban a 79. percben újabb, kifejezetten szép gólt kapott, erre pedig már nem tudott válaszolni. Dárdai Pál együttese három mérkőzés után egy ponttal áll a kvartett utolsó helyén.

„Nem éltünk a lehetőségeinkkel, megérdemeltük a vereséget” – értékelt a mérkőzés után Dárdai Pál.

EZZEL A GÓLLAL KAPOTT KI A HERTHA

Kis híján a csoport másik (ex)favoritja, a Bilbao is vereséget szenvedett, de egy hajrában szerzett góllal megmentett egy pontot a svéd Östersund vendégeként. Három forduló után a német és a baszk gárda helyzete sem túl biztató.

Annál magabiztosabban menetel a G-csoportban a bukaresti FCSB, amely ezúttal a Korhut Mihályt végig a soraiban tudó Hapoel Beer-Sevát verte meg. A román alakulat mindkét gólját a csereként beálló Harlem-Eddy Gnohéré jegyezte, aki az első találatánál a magyar balhátvédet is becsapta.

A BUKARESTI FCSB GÓLJAI

Megszerezte első pontjait a Lugano, amely Vécsei Bálint nélkül győzte le 3–2-re a Plzent.

A Zenit öt argentin légióssal kezdett a Rosenborg ellen, közülük Emiliano Rigoni mesterhármast ért el, s a szentpéterváriak továbbra is százszázalékosak. Az I-csoport másik meccsén a Real Sociedad a négyszer eredményes Wilian José vezérletével 6–0-ra lépte le idegenben a Vardar Szkopjét.

Mario Balotelli már a 4. percben előnyhöz juttatta a Nice-t a Lazio ellen, a rómaiak azonban 3–1-re fordítottak, és gyakorlatilag már az egyenes kieséses szakaszban érezhetik magukat.

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
G-CSOPORT

Hapoel Beer-Seva (izraeli)–FCSB (román) 1–2 (Cuenca 87., ill. Gnohéré 70., 75.)
Lugano (svájci)–Viktoria Plzen (cseh) 3–2 (Bottano 63., Carlinhos 69., Gerndt 88., ill. Krmencík 76., Bakos 90.)

H-CSOPORT
Crvena zvezda (szerb)–Arsenal (angol) 0–1 (Giroud 85.)
BATE Boriszov (fehérorosz)–1. FC Köln (német) 1–0 (Riosz 55.)

I-CSOPORT

Marseille (francia)–Vitória Guimaraes (portugál) 2–1 (Ocampos 28., Lopez 76., ill. R. Martins 17.)
Konyaspor (török)–Red Bull Salzburg (osztrák) 0–2 (Gulbrandsen 5., Dabbur 80.)

AZ I-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Red Bull Salzburg 3 2 1 4–1 +3 7
2. Marseille 3 2 1 3–2 +1 6
3. Konyaspor 3 1 2 2–4 –2 3
4. Vitória Guimaraes 3 1 2 3–5 –2 1

J-CSOPORT
Zorja Luhanszk (ukrán)–Hertha BSC (német) 2–1 (Silas 42., Szvatok 79., ill. Selke 56.)
Östersund (svéd)–Athletic Bilbao (spanyol) 2–2 (Gero 52., Edwards 64., ill. Aduriz 14., I. WIlliams 89.)

A J-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Östersund 3 2 1 5–2 +3 7
2. Zorja Luhanszk 3 2 1 3–3 0 6
3. Athletic Bilbao 3 2 1 2–3 –1 2
4. Hertha BSC 3 1 2 1–3 –2 1

K-CSOPORT
Nice (francia)–Lazio (olasz) 1–3 (Balotelli 4., ill. Caicedo 5., Milinkovics-Szavics 65., 89.)
Zulte Waregem (belga)–Vitesse (holland) 1–1 (Kasia 23. – öngól, ill. Bruns 27.)

A K-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Lazio 3 3 8–3 +5 9
2. Nice 3 2 1 9–4 +5 6
3. Vitesse 3 1 2 3–7 –4 1
4. Zulte Waregem 3 1 2 2–8 –6 1

L-CSOPORT
Vardar Szkopje (macedón)–Real Sociedad (spanyol) 0–6 (Oyarzabal 2., Willian José 34., 42., 55., 59., De la Bella 90.)
Zenit (orosz)–Rosenborg (norvég) 3–1 (Rigoni 1., 68., 75., ill. Helland 88.)