nemzetisport.hu 2014.07.18 08:20 Frissítve: 2015.02.10 03:06

A DVTK-ra orosz, a Fradira norvég vagy feröeri csapat várhat

A Diósgyőr a JK Sillamäe Kalev (észt)/FK Krasznodar (orosz), a Ferencváros pedig a Víkingur (feröeri)/Tromsö (norvég) párharc győztesével találkozik továbbjutása esetén a labdarúgó Európa-liga 3. selejtezőkörében, míg a Győri ETO-ra a portugál Rio Ave várna, ha a Rába-partiak ledolgoznák háromgólos hátrányukat Göteborgban.

A diósgyőriek orosz ellenfélt is kaphatnak (Fotó: sportal.bg)

 


Bár még csak az első mérkőzések zajlottak le az Európa-liga-selejtező második fordulójában, pénteken 13 órától megtartották Nyonban a harmadik kör sorsolását. A kiemeléseket az UEFA-koefficiens alapján határozták meg, így ha egy csapat olyan ellenfelet üt ki, amely magasabban van jegyezve nála, a legyőzött együttes kiemelését viszi tovább.

A legjobb helyzetben lévő csapatunk, a Diósgyőr (amely 2–0-ra nyert Bulgáriában) a JK Sillamäe Kalev (észt)–FK Krasznodar (orosz) párharc továbbjutójával találkozik. Az orosz csapat az első mérkőzésen 4–0-ra nyert Észtországban, így jelenleg egy DVTK–FK Krasznodar páros mérkőzésre van a legjobb kilátás. A miskolciak kezdenék hazai pályán a párharcot. Az orosz élvonalbeli bajnokságot legutóbb ötödik helyen záró FK Krasznodar nemrég bontott szerződést Koman Vladimirral, a magyar válogatott középpályás így tanácsokkal szolgálhat majd a diósgyőrieknek.

Ha a Fradi a csütörtöki egygólos idegenbeli vereség után idehaza kiharcolja a továbbjutást, akkor kiemelt csapatként a feröeri Víkingur vagy a norvég Tromsö lesz a következő ellenfele. Az első, feröeri találkozó 0–0-s döntetlennel végződött, így egyáltalán nem vehető biztosra a Tromsö továbbjutása – mint ahogy a Ferencvárosé sem. A Víkingur – amelynek Turi Géza az első számú kapusa – a Feröeri Kupa győzteseként indult az El-ben (a bajnokságban hatodik lett), míg a Tromsö kiesett a norvég első osztályból, ám a fair play táblázaton az élen végzett, ennek köszönheti El-részvételét.

Az első meccsén 3–0-s vereséget szenvedő Győr a Rio Ave ellen készülhetne, ám valószínűleg a Göteborggal találkozik a portugál alakulat.

EURÓPA-LIGA SELEJTEZŐ
3. SELEJTEZŐKÖR (július 31.–augusztus 7.)
PFK Liteksz Lovecs (bolgár)/DIÓSGYŐRI VTK–JK Sillamäe Kalev (észt)/FK Krasznodar (orosz)
HNK Rijeka (horvát)/FERENCVÁROSI TC–Víkingur (feröeri)/Tromsö (norvég)
GYŐRI ETO/IFK Göteborg (svéd)–Rio Ave (portugál)
Kardemir Karabükspor (török)–Rosenborg BK (norvég)/Sligo Rovers FC (ír)
Trencín (szlovák)/Vojvodina (szerb)–Hull City (angol)
FK Sarajevo (bosnyák)/Haugesund (norvég)–Atromitosz (görög)
Ruch Chorzów (lengyel)/Vaduz (lichtensteini)–FK Kajrat Almati (kazah)/Esbjerg (dán)
FK Csornomorec Odessza (ukrán)–RNK Split (horvát)/Hapoel Beer Sheva FC (izraeli)
FK Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)/AC Omonia (ciprusi)–Metalurg Szkopje (macedón)/FK Zeljeznicar (bosnyák)
Real Sociedad (spanyol)–Aberdeen FC (skót)/Groningen (holland)
FK Dinamo Moszkva (orosz)–Hapoel Kirjat Smona (izraeli)
FC Luzern (svájci)/Saint Johnstone FC (skót)–FC Zesztafoni (grúz)/Szpartak Trnava (szlovák)
Torino FC (olasz)–Brommapojkarna (svéd)/Crusaders (északír)
FC Asztana (kazah)/Hapoel Tel-Aviv FC (izraeli)–Linfield FC (északír)/AIK (svéd)
Young Boys (svájci)–Ermisz Aradippou (ciprus)
1. FSV Mainz 05 (német)–RoPS Rovaniemi (finn)/Aszterasz Tripolisz (görög)
PSV (holland)–Botev Plovdiv (bolgár)/St. Pölten (osztrák)
SV Zulte Waregem (belga)/Zawisza Bydgoszcz (lengyel)–Derry City FC (ír)/FC Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)
Elfsborg (svéd)/Inter Baki (azeri)–FC Nyeman Grodno (fehérorosz)/FH Hafnarfjördur (izlandi)
Motherwell FC (skót)/Stjarnan (izlandi)–Nomme Kalju (észt)/Lech Poznan (lengyel)
Csukaricski (szerb)/Grödig (osztrák)–CSZKA Sofia (bolgár)/Zimbru Chisinau (moldovai)
FC Petrolul Ploiesti (román)/Flamurtari (albán)–FC Viktoria Plzen (cseh)
FK Mladá Boleslav (cseh)/Siroki Brijeg (bosnyák)–Olympique Lyon (francia)
KF Laci (albán)/FK Zorja Luhanszk (ukrán)–Molde (norvég)/Gorica (szlovén)
FC Astra (román)–Kosice (szlovák)/Slovan Liberec (cseh)
FK Dinamo Minszk (fehérorosz)/MYPA (finn)–CFR 1907 Cluj (romániai)/FK Jagodina (szerb)
Neftci Baki (azeri)/Koper (szlovén)–Bursaspor (török)/Csihura Szacshere (grúz)
Club Brugge KV (belga)–Bröndby (dán)
Atlantas (litván)/Sahtyor Karagandi (kazah)–Dundalk FC (ír)/HNK Hajduk Split (horvát)

EURÓPA-LIGA SELEJTEZŐ
3. SELEJTEZŐKÖR, KIEMELÉS*

1. CSOPORT
FK Csornomorec Odessza (ukrán)
FC Luzern (svájci)/Saint Johnstone FC (skót)
Rosenborg BK (norvég)/Sligo Rovers FC (ír)
JK Sillamäe Kalev (észt)/FK Krasznodar (orosz)
Olympique Lyon (francia)
1. FSV Mainz 05 (német)

FK Mladá Boleslav (cseh)/Siroki Brijeg (bosnyák)
PFK Liteksz Lovecs (bolgár) / DIÓSGYŐRI VTK
RNK Split (horvát)/Hapoel Beer Sheva FC (izraeli)
FC Zesztafoni (grúz)/Szpartak Trnava (szlovák)
Kardemir Karabükspor (török)
RoPS Rovaniemi (finn)/Aszterasz Tripolisz (görög)

2. CSOPORT
FK Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)/AC Omonia (ciprusi)
Torino FC (olasz)
Hull City (angol)
Nomme Kalju (észt)/Lech Poznan (lengyel)
Molde (norvég)/Gorica (szlovén)
PSV (holland)

KF Laci (albán)/FK Zorja Luhanszk (ukrán)
Motherwell FC (skót)/Stjarnan (izlandi)
Metalurg Szkopje (macedón)/FK Zeljeznicar (bosnyák)
Brommapojkarna (svéd)/Crusaders (északír)
Trencín (szlovák)/Vojvodina (szerb)
Botev Plovdiv (bolgár)/St. Pölten (osztrák)

3. CSOPORT
Real Sociedad (spanyol)
FC Asztana (kazah)/Hapoel Tel-Aviv FC (izraeli)
Atromitosz (görög)
CSZKA Sofia (bolgár)/Zimbru Chisinau (moldovai)
Kosice (szlovák)/Slovan Liberec (cseh)
SV Zulte Waregem (belga)/Zawisza Bydgoszcz (lengyel)

FC Astra (román)
Csukaricski (szerb)/Grödig (osztrák)
Aberdeen FC (skót)/Groningen (holland)
Linfield FC (északír)/AIK (svéd)
FK Sarajevo (bosnyák)/Haugesund (norvég)
Derry City FC (ír)/FC Sahtyor Szaligorszk (fehérorosz)

4. CSOPORT
FK Dinamo Moszkva (orosz)
Young Boys (svájci)
FC Kajrat Almati (kazah)/Esbjerg (dán)
FC Viktoria Plzen (cseh)
HNK Rijeka (horvát) / FERENCVÁROSI TC
Elfsborg (svéd)/Inter Baki (azeri)

Víkingur (feröeri)/Tromsö (norvég)
FC Petrolul Ploiesti (román)/Flamurtari (albán)
Hapoel Kirjat Smona (izraeli)
Ermisz Aradippou (ciprus)
Ruch Chorzów (lengyel)/Vaduz (lichtensteini)
FC Nyeman Grodno (fehérorosz)/FH Hafnarfjördur (izlandi)

5. CSOPORT
Dundalk FC (ír)/HNK Hajduk Split (horvát)
CFR 1907 Cluj (romániai)/FK Jagodina (szerb)
Rio Ave FC (portugál)
Bursaspor (török)/Csihura Szacshere (grúz)
Club Brugge KV (belga)

GYŐRI ETO / IFK Göteborg (svéd)
FK Dinamo Minszk (fehérorosz)/MYPA (finn)
Neftci Baki (azeri)/Koper (szlovén)
Atlantas (litván)/Sahtyor Karagandi (kazah)
Bröndby (dán)

*Minden csapat a saját csoportjából kapott ellenfelet. Félkövérrel a kiemeltek, amelyek nem kiemelt csapattal játszanak a következő körben.

 

2021.11.27 23:23:06

Európa-liga DEÁK ZSIGMOND

ALAPVONAL. Komolyan mondom, még egy vaskosabb fiaskónak is jobban örülnék, ha nyílt sisakos, tűzzel teli csatában születik, mint egy újabb egy-két gólos »helytállásnak«. Tudom, részemről ez érzelmekkel teli szurkolói hozzáállás, ám azt hiszem, a hatból egyszer meg lehetne kockáztatni.

2021.11.25 18:31:11

Európa-liga K. T. I.

A Celtic taktikus futballt mutatott be, az 56. percben még vezetett is, ám a hajrát nem bírta ki az óriási német nyomással szemben.

2021.11.25 15:27:47

Európa-liga BORSOS LÁSZLÓ (összefoglaló), CSELŐTEI MÁRK (percről percre)

Tello révén már az ötödik percben előnyhöz jutott a hazai csapat, majd jött Canales bombagólja.

2021.11.24 23:28:35

Európa-liga THURY GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. Hol végezne az FTC a német, a spanyol vagy éppen a skót bajnokságban?