Idegenben lőtt több góljának köszönhetően jutott tovább a Honvéd

2008.07.12. 20:02
Óriási csatában, idegenben lőtt több góljának köszönhetően jutott tovább a Bp. Honvéd az Intertotó-kupa második fordulójából. A kispestiek az idegenbeli 3–1-es győzelmüket követően hazai pályán 2–0-ra kikaptak, de a végén így is ők örülhettek. A magyar csapat következő ellenfele a Sahtyor Szoligorszk–Sturm Graz párharc továbbjutója lesz.
Tomas Jun (középen) szép gólja végül nem sokat ért a Teplicének
Fotó: Mirkó István

Az első mérkőzés eredményének (3–1-re nyert a Honvéd) ismeretében heves Teplice-rohamokra lehetett számítani, de ezek szerencsére elmaradtak.

Az első igazán veszélyes szituációra a 20. percig kellett várni, bár ekkor nem sokon múlt, hogy a Honvéd hátrányba kerüljön. Egészen pontosan Rabóczki Balázson múlt, aki hatalmas bravúrral védte az egyik szabadrúgásnál előre merészkedő Antonín Rosa fejesét.

Ahogy telt az idő, úgy vette át az irányítást a vendég gárda, és egyre inkább tolódott át a játék a hazai térfélre. A Teplice játékosai azonban nem találtak rést a jól védekező Honvéd hátsó során, így fölényük meddő volt.

Az első félóra végén ennek ellenére ismét Rabóczkinak kellett egy parádést védést bemutatnia Ajdin Mahmutovic 14 méteres, jobb alsó sarokba tartó lövésénél.

A nagy melegben kissé kókadtnak tűnő Honvéd-játékosok az első félidő végére kissé felélénkültek, ami három helyzet formájában mutatkozott meg.

Tomas Belic kapus azonban a helyén volt minden alkalommal, így a szünetre 0–0-val vonulhattak a csapatok.

Az 50. percben ismét közel járt a vezetés megszerzéséhez a Teplice. Jun kapott labdát a tizenhatoson belül, elhúzta a kifutó Rabóczki mellett, majd az üres kapuba gurított volna, de a visszafutó Szmiljanics a gólvonal elől kivágta a labdát.

A második félidő közepén aztán jött egy rövidzárlat a Honvéd játékosainál, amit életre keltette a csehek reményeit.

Előbb a 68. percben Jun kapott labdát a Honvéd térfelén és 20 méterről látványos gólt lőtt a kapu jobb oldalába. 0–1.

Még fel sem ocsúdtak a hazaiak, amikor már kétgólos volt a hátrányuk.

Benjamin rántotta le tizenegyest érően a bosnyák Mahmutovicot. A büntetőt Jun végezte el, de ekkor még Rabóczki bravúrral védeni tudta a jobb sarokba tartó lövést. A kipattanóra azonban Rosa érkezett elsőként, és 8 méterről a hálóba bombázott. 0–2.

Még időben rendezni tudta sorait a Kispest, így a csehek nem tudtak további veszélyes helyzeteket kialakítani.

A hazai játékosok ügyesen húzták az időt, Pölöskei Gábor cserékkel tördelte a játékot és frissítette csapatát.

Sikerült kihúzni a hátralévő időt, így a Honvéd a hazai vereség ellenére továbbjutott, hála az idegenben lőtt több gólnak.

Gólszerzők: Jun (68'), Rosa (72')
Csere: Dobos helyett Abass (64'), Ivancsics h. Filó (82'), Abraham h. Ndjodo (84') ill. Vachousek h. Gasparik (65'), Mares h. Verbír (78')
Sárga lap: Benjamin (72'), Vincze (92')
Továbbjutó: Honvéd, 3–3-mal, idegenben lőtt több góllal