nemzetisport.hu
2018.09.20 16:13 Frissítve: 2018.09.20 16:20

Vívás: „Kulcsár Győző kellett ahhoz, hogy topversenyző váljék belőlem”

Mint beszámoltunk róla, 77 esztendős korában elhunyt Kulcsár Győző, a Nemzet Sportolója, négyszeres olimpiai bajnok párbajtőröző. A szakember világbajnok, olimpiai ezüstérmes tanítványa, Boczkó Gábor a Nemzeti Sportnak elmondta, Kulcsár Győzőnek köszönheti, hogy topversenyző vált belőle.

 

„A vívás volt a mindene, edzőként, szövetségi kapitányként pedig tűzön-vízen átment a versenyzőiért, hogy mindenki a lehető legjobb háttérrel készülhessen a versenyekre. Amikor 2001-ben hazajött, új szemlélet költözött a párbajtőrözésbe, sokkal többször mentünk le Tatára edzőtáborba, azért edzettünk szombaton és vasárnap, mert akkor mindenki ráért, nem kellett iskolázni. Minden egyes edzés után úgy éreztük, hogy végünk van, szinte kizsigerelt minket a páston, de abból tudtunk erőt meríteni, hogy ez vezet sikerre. Emellett Győző olyan szépen vívott, hogy mindenki a csodájára járt, nem véletlenül hívták a vívás Paganinijének, mert olyan szépen szólt a kezében a penge, mint a hegedű. Jó lett volna még néhány évig nézni ezt a gyönyörű mozgást, ám sajnos elveszítettük, így most már az a dolgunk, hogy a munkamódszerét továbbvigyük, és a szemléletét beleplántáljuk a mostani gyerekekbe” – mondta Boczkó Gábor a Nemzeti Sportnak.

„Ami a személyes kapcsolatunkat illeti, én előtte is eredményes vívó voltam, de ő kellett ahhoz, hogy topversenyző váljék belőlem. Kemény edző volt, de jó edző – a páston és a pást mellett is. Ám ez kellett az eredményekhez, és azt gondolom, a sportolói és edzői eredménylistája nem szorul magyarázatra. Büszke vagyok arra, hogy a tanítványa lehettem…” – tette hozzá a világbajnok és olimpiai ezüstérmes párbajtőrvívó.

2023.03.26 09:23:34

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

2003. március 26-án hunyt el a már-már polihisztor rádióriporter. Rá emlékezünk.

2023.03.25 22:48:50

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

ALAPVONAL. A ma húsz esztendeje elhunyt Molnár Dániel volt ugyanis a homo ludens, a játékos ember megszemélyesítője. Mindig, mindenhol, mindenkivel és mindent is játszott. Még játék közben is igyekezett valami mást is játszani.

2023.03.22 15:05:41

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

Tavalyi esküvője után idén több versenyre is együtt készül Nardelotti Zoltán és felesége, Ajsa.

2023.03.21 15:26:03

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

A mai szerkesztőség négy, valamikor első osztályban sportoló belső munkatársának története.

2023.03.22 10:38:08

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

Megmutatjuk, mivel találkozott először az olvasó a standokon az elmúlt évtizedek során.