Tokió 2020: A legjobb döntés született – Schmitt Pál

2020.03.24. 15:20
null
Schmitt Pált sem lepte meg a döntés (Fotó: Török Attila, archív)
Ahogy arról beszámoltunk, kedden délután a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke, Thomas Bach és Japán miniszterelnöke, Thomas Bach közös közleményben jelentette be, hogy elhalasztják az idén nyárra tervezett tokiói ötkarikás játékokat. A döntést a Magyar Olimpiai Bizottság korábbi elnöke, a NOB 1995–99 közötti alelnöke, Schmitt Pál megnyugvással üdvözölte.

„Várható volt. Örülök, hogy nemcsak a Nemzetközi Olimpiai Bizottság döntött, hanem mindezt egyetértésben tették meg a japán miniszterelnökkel. A megbeszélésen jelen volt a WHO képviselője, ott volt, a NOB koordinációs bizottságának vezetője is, és együtt határoztak úgy, hogy idén biztonsággal nem lehet megrendezni a játékokat. Véleményem szerint jó döntés született, teljesen új fejezetet kell nyitni. Nyilván ez azzal is jár, hogy új felkészülési programot kell készíteni a sportolóknak, az eddigi kvóták valószínűleg megmaradnak, a meghosszabbított kvalifikációs időszakot pedig minden szövetség a saját versenyrendszerére adoptálja majd.

Tokióra ez a halasztás igen súlyos terheket ró. Kezdjük azzal, hogy a 15 ezer befogadóképességű olimpiai falu lakásai már mind el lettek adva, augusztus 15-től megkezdhették volna a beköltözést a lakók, ezeknek a lakásoknak a fenntartási költsége óriási áldozattal jár majd. A jegyeladást, a szállásfoglalásokat újra kell szervezni, ez sok veszteséggel jár. De ahogy mi, magyarok mondjuk: menteni kellett a menthetőt, és a legjobb döntés született” – fogalmazott a kétszeres olimpiai bajnok vívó, Schmitt Pál a Nemzeti Sportnak.

További részletek a bejelentésről itt!

Legfrissebb hírek

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
20 órája

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23

Preisinger Sándor: Nem szabad elfelejteni az atlantai csapatunkat

Magyar válogatott
2026.06.14. 17:21

„Minden idők legjobb EOC-közgyűlését rendezték Budapesten” – Szpirosz Kapralosz elnök az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.14. 13:03

Los Angeles 2028: Dolph Lundgren az öttusa nagykövete lesz

Egyéb egyéni
2026.06.09. 10:46
Ezek is érdekelhetik