Öttusa-vk: két ezüstérem mellett egy bronzérmet hoznak haza a magyarok Kairóból

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2022.03.26. 16:52
Gulyás Michelle második lett (Fotó: Dömötör Csaba – archív)
Gulyás Michelle és Bőhm Csaba ezüst-, Szép Balázs bronzérmet nyert az öttusázók idei első világkupaversenyén, Kairóban.

A vk-sorozatban most debütált az új formátumú, elődöntős-döntős rendszerű, tömbösített lebonyolítás, melyben a számok kis szünetekkel követik egymást. A kedden kezdődött viadalon a selejtezőből 36-36 versenyző jutott tovább, ahogy eddig is, azután viszont a körvívás következett, melynek eredményét magukkal vitték az öttusázók a további szakaszokra. Az elődöntőben két csoportban, zajlottak a számok, mindegyik 18 fős mezőnyrészből az első hét közvetlenül fináléba jutott, további négy pedig az eredménye alapján.

A nőknél három magyar lépett tovább a selejtezőből és közülük kettő jutott a szombati döntőbe. A tavaly ugyanitt világbajnoki bronzérmes Gulyás Michelle a vívást a hatodik legjobb eredménnyel zárta a rangsorolóban, majd a döntőben – a nemzetközi szövetség eredményközlője alapján – lovaglásban hibátlan produkciót nyújtott, úszásban a harmadik időt érte el, a lövészetekkel megszakított futás végén pedig az olasz Elena Micheli mögött öt másodperccel másodikként ért célba úgy, hogy ebben a részversenyben is a harmadik legjobb eredmény volt az övé. Ugyancsak döntős lett Simon Sarolta, aki a 18 fős mezőnyben hetedikként zárt, elsősorban az eredményes vívásának köszönhetően.

A férfiaknál mind a négy magyar induló a szűk elitbe került. Bőhm Csaba a rangsoroló vívásban 16. volt, majd a sikeres elődöntő után a döntőben hibátlanul lovagolt, úszásban harmadik lett, a kombinált számot pedig a negyedik idővel teljesítette, és hat másodperccel a győztes francia Christopher Patte után ért célba. Szép Balázs azzal fért fel a dobogóra, hogy a lövészetekkel megszakított futásban a legjobb eredményt produkálta. Regős Gergely hatodik, Bereczki Richárd nyolcadik lett.

A kiírás szerint vasárnap vegyes váltót rendeznek.

VILÁGKUPA, KAIRÓ
Nők

1. Elena Micheli (olasz) 1417 pont
2. Gulyás Michelle 1412 (vívás: 23 győzelem/12 vereség/240 pont, lovaglás: 300 pont, úszás: 2:18.19 perc/274 pont, lövészet-futás: 11:42.01 perc/598 pont)
3. Emma Whitaker (brit) 1384

7. Simon Sarolta 1362 (26/9/255, 293, 2:33.36/244, 12:10.19/570)

Férfiak
1. Cristopher Patte (francia) 1487 pont
2. Bőhm Csaba 1481 (vívás: 15 győzelem/20 vereség/202 pont, lovaglás: 300 pont, úszás: 2:06.06 perc/298 pint, lövészet-futás: 10:19.84 perc/681 pont)
3. Szép Balázs 1477 (20/15/225, 278, 2:10.54/289, 10:15.90/685)

6. Regős Gergely 1469 (19/16/230, 286, 2:09.32/292, 10:39.67/661)

8. Bereczki Richárd 1466 (16/19/205, 293, 2:07.89/295, 10:27.45/673)

A vk-sorozat a kairói nyitány után Budapesten folytatódik április-május fordulóján, majd a bulgáriai Albena lesz a helyszín május közepén, végül júniusban következik a negyedik állomás Ankarában, és két héttel később ott lesz a vk-döntő is.