Darts-vb: Michael Smith pazar átlaggal győzte le Cullent

R. P.R. P.
2022.12.30. 17:19
Michael Smith a világbajnokság esélyeséhez méltó teljesítményt nyújtott (Fotó: Getty Images)
A londoni dartsvilágbajnokság nyolcaddöntőjének pénteki játéknapján, a délutáni meccseken lényegében sima győzelmek születtek. Dimitri Van den Bergh, Gabriel Clemens és Michael Smith jutott be a legjobb nyolc közé.

Az eddig kiválóan szereplő, az előző körben a címvédő Peter Wrightot kiejtő belga Kim Huybrechts nem volt pariban honfitársával, Dimitri Van den Berghgel. Utóbbi minden fontos mutatóban jobban teljesített, és sima 4:0-s győzelmet aratott.

A német Gabriel Clemens 4:1-es sikere Alan Soutar ellen váratlanul nagy, de a skót a negyedik és az ötödik szettben is szoros csatát veszített el. A 25. helyen kiemelt Clemens jobban játszott, a kulcspillanatokban jobban koncentrált, ennek köszönhette a továbbjutást.

A délután legnagyobb rangadója sem hozott különösebb izgalmakat. Michael Smith, akinek keményen meg kellett küzdenie a továbbjutásért Martin Schindlerrel szemben az előző körben, ezúttal nem sok esélyt adott ellenfelének, Joe Cullennek. Bár Cullen a második szettet 3–0-ra megnyerte, a továbbiakban Smith akarata érvényesült, és végül 4:1-re győzött. Smith 103.25-ös körátlaga tízzel jobb volt Cullenénál, és a kiszállókban is felülmúlta honfitársát.

DARTS
PDC-VILÁGBAJNOKSÁG, LONDON
NYOLCADDÖNTŐ
13.30 (Tv: Sport1)

Kim Huybrechts (belga, 31., 87.13)–Dimitri Van den Bergh (belga, 15., 95.59) 0:4
Gabriel Clemens (német, 25., 93.96)–Alan Soutar (skót, 91.92) 4:1
Michael Smith (angol, 4., 103.25)–Joe Cullen (angol, 13., 93.86) 4:1

20.00 (Tv: Sport1)
Rob Cross (angol, 6.)–Chris Dobey (angol, 22.)
Michael van Gerwen (holland, 3.)–Dirk van Duijvenbode (holland, 14.)