Darts-vb: 136-os kiszállóval maradt életben, elsírta magát a fordítástól

2016.12.19. 22:04
A londoni darts-vb 1. fordulójában a 22. helyen kiemelt Mervyn King kétszettes hátrányból állt fel a meccsnyilakat is hibázó Steve West ellen. Adrian Lewis lényegesen magabiztosabb sikerrel kezdett, ellenfele a selejtezőben és az 1. fordulóban hat 100 feletti kizárót szóró Corey Cadbyt kiejtő Joe Cullen lesz.

Az ausztrál Corey Cadby 152-es kiszállója adta meg a hétfői alaphangot. „A Király" Cadby ezt követően 108-ről és 121-ről is ki tudott szállni, és továbbjutott a selejtezőből.

Az első fordulóban a házi csatában Steve West meglepetésre 2:0-ra vezetett Mervyn King ellen, sőt, 2:1-es előnyben volt a harmadik szettben is – hogy egy 136-os kiszállóval King megváltoztassa a játék menetét, és egyenlítsen

Ahol megváltozott a játék képe

A döntő felvonásban 3:2-es vezetésénél West 50-ről nem tudott kiszállni, ezt megbüntette King, aki rögvest brékelte is ellenfelét – de West visszabrékelt (4:4)!

A kilencedik legben mindketten pocsékul dobtak kiszállóra, de King a dupla kettest csak megoldotta a végén, és 6:4-gyel behúzta az ötödik szettet – majd elsírta magát a fordítást követően.

A kétszeres világbajnok Adrian Lewis magabiztos sikerrel rajtolt. A 2011-es és 2012-es győztes, tavaly döntőző 5. kiemelt a svéd Magnus Caris ellen 3:0-ra nyert.

Cadby a 28. kiemelt Joe Cullen ellen is nagyszerűen kezdett, az egészen parádés első szettben mindketten 104-es átlag felett dobtak, de az ausztrál jobban bírta a végjátékokat (0:1).

A második szettet egy 107-es kiszállós brékkel kezdte Cadby, amit három újabb követett, Cullent 2:1-es hátrányánál még az sem zavarta meg, hogy az egyik nyila kiesett a táblából, majd egy 117-es kiszállóval egyenlített (1:1).

A 117-es szettnyerő

Nem törte ez sem meg Cadbyt, 108-as kiszállóval rajtolt, de Cullen embertelen formában dobta a tripla 20-asokat, még egy újabb kipattanó ellenére is 110-es átlag fölé növelte a teljesítményét, és 3:1-es szettel már ő vezetett (2:1).

A negyedik felvonás elején Cadby 109-ről is ki tudott szállni (ez már a hatodik 100 felettije volt!), de a döntő leget jobban bírta Cullen (3:1) – jöhet számára a Lewis elleni csata.