MotoGP: Bagnaia megszerezte idei első győzelmét

I. SZ., MTII. SZ., MTI
2022.05.01. 17:44
Francesco Bagnaia legyőzte Fabio Quartararót Jerezben (Fotó: AFP)
Az olasz Francesco Bagnaia nyerte vasárnap Jerezben a MotoGP Spanyol Nagydíját.

Második helyen az összetett pontversenyben immár egyedül élen álló – címvédő – francia Fabio Quartararo végzett, míg harmadikként a spanyol Aleix Espargaró ért célba. Az idény hatodik futamán az ötödik különböző pilóta nyert, eddig csupán Enea Bastianini tudott ismételni.

Az előző vb-idényben második Bagnaia szezonbeli első sikerét aratta, miként a gyári Ducati is.

A Moto2-ben a japán Ogura Ai, míg a Moto3-ban a spanyol Izan Guevara diadalmaskodott.

Folytatás két hét múlva Le Mans-ban.

GYORSASÁGIMOTOROS-VB
SPANYOL NAGYDÍJ, JEREZ
MotoGP (25 kör, 110.700 km)

1. Francesco Bagnaia (olasz, Ducati) 41:00.554 perc
2. Fabio Quartararo (francia, Yamaha) 0.285 másodperc hátrány
3. Aleix Espargaró (spanyol, Aprilia) 10.977 mp h.
A pontverseny állása 6 verseny után (15 van még hátra): 1. Quartararo 89 pont, 2. A. Espargaró 82, 3. Enea Bastianini (olasz, Ducati) és Álex Rins (spanyol, Suzuki) 69-69