Kihagyja az idényt a kardozó Márton Anna

2024.11.27. 20:00
A következő év a rehabilitációról szól Márton Annának (Fotó: Nemzeti Sport)
Az idényt kihagyja, de negyedik olimpiáját is célba veszi Márton Anna világbajnok kardozó.

„Nagyon bízom benne, hogy a Los Angeles-i lehet az utolsó olimpiám, ahol remélhetőleg százszázalékosan ott tudok majd lenni” – nyilatkozta az M1 aktuális csatornának a 29 éves sportoló. Elárulta, hamarosan a térdét és a könyökét is megműtik annak érdekében, hogy „ne kelljen kompromisszumokat” kötnie.

A BVSC vívója – aki a tokiói olimpián negyedik volt – elárulta, a közelgő beavatkozások miatt a következő egy év a rehabilitációról szól majd, ezért a szezonban biztosan nem áll pástra.

„Nagyon hosszú, sérülésekkel teli időszakon vagyok túl, és még mindig nem sikerült teljes egészében felépülnöm. Sajnos mindig a következő olimpia hajtotta a rehabilitációmat, aminek mindig lett valami negatív következménye. Most végre egy rendes, négyéves ciklus van, ezért ezt az esztendőt teljes egészében a rehabilitációnak szentelem” – fogalmazott Márton, aki nemrég 2028-ig szerződést hosszabbított klubjával.

 

Legfrissebb hírek

A magyar vívósport tartja a helyét a világ élmezőnyében

Egyéb egyéni
14 órája

Battai Sugár: Nagyon menő, hogy vb-aranyat nyertünk!

Egyéb egyéni
2026.08.01. 08:25

Vívó-vb: a bronzéremért vívhat a férfi kardcsapat Hongkongban

Egyéb egyéni
2026.07.30. 08:53

Vívó-vb: négy között a férfi kardcsapat

Egyéb egyéni
2026.07.30. 07:32

Vívó-vb: „Ez a világ legjobb csapata”

Egyéb egyéni
2026.07.29. 15:23

Így lett világbajnok a magyar női kardválogatott – videó

Egyéb egyéni
2026.07.29. 14:01

Világbajnok a magyar női kardcsapat!

Egyéb egyéni
2026.07.29. 13:26

Vívó-vb: tizedik lett a férfi párbajtőrcsapat

Egyéb egyéni
2026.07.29. 11:50