Triatlon-vk: Dévay Márk kiváló versenyzéssel negyedik Csengtuban

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2024.04.29. 09:57
Dévay Márk (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
Az olimpiai kvótáért is versenyben lévő Dévay Márk remek teljesítményt nyújtva negyedik lett a triatlonosok Csengtuban rendezett világkupa-viadalán hétfőn.

Az olimpiai, más néven rövid távon lebonyolított futamon 1.5 kilométer úszás után 40 kilométer kerékpározás és zárásként 10 kilométer futás várt a mezőnyre a kínai városban.

A férfiak viadalán négy magyar is indult, Dévay Márk a hajrára is az élen haladó hármassal vívott csatát, s mindössze négy másodperccel maradt le a bronzéremről az új-zélandi Tayler Reiddel szemben. Szintén az első tízben zárt Bicsák Bence, a tokiói olimpia hetedik helyezettje, aki a győztes brit Max Stapley-hez képest 45 másodperces hátránnyal végzett a hetedik pozícióban. Az olimpiai indulási jogért ugyancsak ranglistapontokat gyűjtő Faldum Gábor 19. lett a több mint 50 fős mezőnyben, míg a negyedik magyar induló, Dévay Zsombor a 33. helyen fejezte be a viadalt.

A nőknél a biztos olimpiai indulónak tekinthető Kuttor-Bragmayer Zsanett nem tudta befejezni a futamot, a verseny hivatalos eredményközlő oldala szerint ugyanis kerékpározás közben feladni kényszerült a viadalt. A másik két magyar versenyző közül Kovács Zsófia 17., Horváth Karolina Helga 20. lett.