Vívó Eb: spanyolok elleni győzelemmel kezdett a női párbajtőrcsapat

2022.06.21. 10:50
null
Muhari Eszter remekelt az Eb első körében (Fotó: Tumbász Hédi)
A magyar női párbajtőrcsapat a spanyolok felett aratott 40:26-os sikerrel kezdte meg szereplését kedden az antalyai vívó Európa-bajnokságon.

Az egyéniben ötödik Muhari Eszter lépett elsőként pástra, őt kéttusos előnynél váltotta a döntetlent vívó Kun Anna, Nagy Kinga pedig eggyel tudta növelni a különbséget. A jelentős magyar előnyt Muhari alakította ki, aki saját szakaszát 8:3-mal abszolválta, a második kör után pedig Kun remek teljesítményének is köszönhetően nyolc tus volt az előny (23:15). Hét pár után már tíztalálatnyira (28:18) nőtt a különbség, és ennyi maradt a záróember, Muhari előtt is (33:23), aki magabiztos vívással, 7:3-mal zárta le az asszót.

A negyeddöntőben a franciákkal találkozik a magyar csapat.

VÍVÁS, EURÓPA-BAJNOKSÁG, ANTALYA
NŐI PÁRBAJTŐR, CSAPAT

Magyarország–Spanyolország 40:26

korábban

FÉRFI TŐRCSAPAT, A 16 KÖZÖTT
Belgium–Magyarország 45:38

(MTI)

Legfrissebb hírek

Mit takar vívásban a négy Európa-bajnoki érem?

Egyéb egyéni
2026.06.23. 09:35

Ezüstérmes lett a női párbajtőrcsapat a vívó Európa-bajnokságon

Egyéb egyéni
2026.06.21. 20:46

Vívó Eb: aranyéremért vív a női párbajtőrcsapat!

Egyéb egyéni
2026.06.21. 15:26

Vívó Eb: nem jutott négy közé a férfi tőrcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.21. 14:26

Vívó Eb: elődöntőt vív női párbajtőrcsapatunk

Egyéb egyéni
2026.06.21. 13:27

Nemcsik Zsolt: Volt tartása a csapatnak

Egyéb egyéni
2026.06.21. 12:15

Aranyérmes a férfi kardcsapat az Európa-bajnokságon!

Egyéb egyéni
2026.06.20. 21:42

Vívó Eb: nyolcadik a női tőrcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:56
Ezek is érdekelhetik