Olimpia 2036: a németek szerint pályázniuk kellene

2021.11.10. 12:51
null
A németek újra olimpiát rendeznének (Fotó: AFP)
A Német Olimpiai Bizottság elnökjelöltje szerint pályázniuk kellene a 2036-os játékok rendezési jogára.

 

„Tudom, folynak viták arról, hogy a 1936-os, berlini olimpia fényében kell-e pályázni a 2036-os eseményre. Az én véleményem azonban az, hogy igen – jelentette ki az ARD televíziónak Thomas Weikert, aki jelenleg még a Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség elnöke. – Az olimpiai és paralimpiai játékokat a lehető leghamarabb el kell hozni Németországba.

Az 59 éves ügyvéd hozzátette: hogy ismét Berlin legyen-e a házigazda, az más kérdés. Szerinte ez olyan téma, melyet meg kell vitatni.

Weikert a Német Olimpiai Bizottság december 4-i elnökválasztásának esélyese, a másik két jelölt Claudia Bokel és Stephan Mayer.

A következő három nyári olimpiának sorrendben Párizs, Los Angeles és Brisbane ad otthont.

Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
4 órája

A világ ámult Maradonán, mi, magyarok nem annyira

Minden más foci
2026.06.18. 08:56

Manuel Neuer: A cserék is jó energiákat hoztak a játékba

Foci vb 2026
2026.06.14. 22:55

Amikor Sócrates doktor térdre kényszerítette a nagy Szovjetuniót – vb-videók

Minden más foci
2026.06.14. 13:30

Német kiütés, Miroslav Klose elindul a vb-gólrekordig vezető úton

Minden más foci
2026.06.01. 12:22

Erdély Csanád: Ha az elején nekünk beakadna egy gól, az lélektanilag nagyon jó tenne velünk

Jégkorong
2026.05.21. 12:45

A 2036-os olimpiát célozza meg a női rögbicsapat

Egyéb csapat
2025.12.18. 13:16

Németország és Spanyolország is csoportelsőként jutott középdöntőbe a női kézilabda-vb-n

Kézilabda
2025.11.30. 19:54
Ezek is érdekelhetik