Ajánló: újrahasznosított futócipő!

T. N.T. N.
2021.07.12. 19:10
A környezettudatosság szerencsére a sportban is teret nyer, egy német sportszergyártó cég a futócipők mellett a síbakancsot is teljes egészében újrahasznosított anyagokból gyártja le.

Világszerte egyre fokozottabb hangsúlyt kap a fenntarthatóság és a környezetvédelem, illetve egyre nagyobb teret nyer az újrahasznosíthatóság. Hazánkban július 1-től betiltották az egyszer használatos, eldobható műanyag termékeket, így a futóversenyeken már nem lesznek műanyag poharak, de a sportruházati ipar is zöldebb útra lépett.

Sok versenyszervező már korábban csatlakozott a zöld mozgalomhoz, és a frissítőállomásokon a műanyag poharak helyett papírpohárban kínálnak frissítőket. Terepfutóversenyeken pedig már a saját pohár is felkerült a kötelező felszerelések listájára. Tehát a futósport is kezd környezettudatossá válni, a tendenciából pedig nem maradhatnak ki a sportfelszereléseket és -ruházati termékeket gyártó világmárkák sem. Ha ugyanis hosszú távon meg akarják tartani vásárlóikat, rákényszerülnek, hogy zöld szemüvegen keresztül tervezzenek és alkossanak.

Az egyik legnagyobb német cég például először ruházati kollekciójában vezetett be újrafelhasználható termékcsaládot, majd ezt követte két éve az első újrahasznosítható futócipő is.

A teljes cikket elolvashatja a csupasport.hu weboldalon!

Legfrissebb hírek

Csaknem 90 ezer kilométer és több mint tízezer résztvevő a futókörök napján

Csupasport
2026.05.17. 14:25

Törőcsik Zsófia a május végén kezdődő budapesti vb-n is mindent belead

Csupasport
2026.05.15. 15:18

Mosolyogva és lelkesen teljesítették a Kört

Csupasport
2026.05.14. 08:46

Berlin Maraton: az idén is rajthoz áll a címvédő és világcsúcstartó Sabastian Sawe

Csupasport
2026.05.13. 13:50

Nikolics: Vargára nagy jövő várhat az AEK-nál; Szélig Viktor büszke a Volánnál eltöltött 10 évére

E-újság
2026.05.11. 23:25

Dibusz: Tudtuk, hogy meg kell nyernünk a kupát; Szilágyi Áron: Ne kongassuk a vészharangot!

E-újság
2026.05.10. 23:45

Teszteltük a kifejezetten futóknak készített innovatív okosórát

Csupasport
2026.05.08. 11:36

A cél, hogy régi fényében ragyogjon az Aranycipő; Gruber Zsombor: Nincs mese, meg kell nyernünk a kupát!

E-újság
2026.05.07. 23:40
Ezek is érdekelhetik