Tokió 2020: öttusázónk már otthon lábadozik

B. A.B. A.
Vágólapra másolva!
2021.04.01. 15:29
null
Kovács Sarolta már otthon lábadozik (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
Térdműtéte után már otthon lábadozik Kovács Sarolta olimpiai kvótás, világbajnok öttusázó – írja a Magyar Távirati iroda.

 

„Szerdán reggel altatásos műtétet végeztek el a bal térdemen, és mivel jók voltak az eredményeim, este már haza is jöhettem” – mondta az MTI-nek csütörtökön Kovács Sarolta a porcsérülés kezelésére elvégzett beavatkozás után. Hozzátette, bár pályafutása során több operáción is átesett már, először műtötték a Sportkórházban, ahol nagyon kedvesek voltak vele, az állapota ellenére is kellemes élményekben volt része.

„Ahogy felébredtem, bejött hozzám a gyógytornász, és elmagyarázta, hogy milyen gyakorlatokat kell majd végeznem. Az első időszakban itthon tornázom, ehhez megkaptam minden útmutatást, de a szakemberrel is kapcsolatban állok majd. Az április tizenkettedikei varratszedés után pedig fokozatosan elkezdhetem a felkészülést” – mondta Kovács Sarolta, akinek még egy kicsit fel van dagadva a lába, amit jegelnie kell.

„A műtét után délután már lábra álltam, most úgy érzem, hogy nyújtáskor és hajlításkor kicsit fáj, ezért is kell tornáztatni. A napom most abból áll, hogy fekszem és pihenek, majd időnkét két-három perces sétákat teszek, illetve végzem az előírt gyógytorna-gyakorlatokat” – magyarázta a telefonon keresztül is már érezhetően jó hangulatban lévő Kovács Sarolta, aki a magyar női öttusázók közül eddig egyedüliként rendelkezik tokiói kvótával.

Legfrissebb hírek

„Gulyás Michelle egy rocksztár, egyszerűen tökéletes” – a Nemzetközi Öttusaszövetség elnöke

Egyéb egyéni
2025.04.28. 18:32

Koleszár Mihály őrült befutó után ezüstérmes Budapesten

Egyéb egyéni
2025.04.26. 18:53

Öttusa-vk: Gulyás Michelle aranyérmes a budapesti viadalon

Egyéb egyéni
2025.04.26. 15:06

Öttusa-vk: Koleszár Mihály meggyőző teljesítménnyel döntős Budapesten

Egyéb egyéni
2025.04.25. 21:49

Akadályok leküzdve! – ilyen a lovaglást váltó versenyszám az öttusában

Egyéb egyéni
2025.04.25. 20:20

Öttusa-vk: a hat magyar férfi versenyzőből négyen elődöntősök a budapesti viadalon

Egyéb egyéni
2025.04.23. 20:32

Öttusa-vk: hétből hat magyar elődöntős a budapesti versenyen

Egyéb egyéni
2025.04.22. 20:23

Koleszár Mihály: Még mindig mosolyt csal az arcomra a tavalyi Eb

Egyéb egyéni
2025.04.22. 09:24
Ezek is érdekelhetik