Tokió 2020: két újabb helyszínt nyitnak meg közösségi használatra

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2020.09.09. 10:34
null
Újabb két versenyhelyszínt megnyitnak közösségi használatra a jövő évre halasztott olimpiai és paralimpiai játékok helyszínén, Tokióban (Fotó: AFP)
Újabb két versenyhelyszínt megnyitnak közösségi használatra a jövő évre halasztott olimpiai és paralimpiai játékok helyszínén, Tokióban.

 

A japán főváros kormányzata szerdán jelentette be, hogy a Muszasino Sportközpontot, valamint a Tacumi Vízilabdaközpontot is kinyitják – írta az az olimpiai sportokkal foglalkozó insidethegames.biz oldal. A Muszasino Sportközpontban a tollaslabda, a vívás, valamint a kerekesszékes kosárlabda küzdelmeit rendezik majd meg a tervek szerint.

A helyi szervezők a továbbiakban más versenyhelyszíneket is terveznek megnyitni a nagyközönségnek, de ezzel kapcsolatban pontos dátumot még nem közöltek.

A Muszasino Sportközpont és a Tacumi Vízilabdaközpont augusztus 21. óta nyitva áll sportszövetségek számára, amelyek versenyeket rendezhetnek és edzéseket szervezhetnek a létesítményekben. A friss döntés értelmében előbbi szeptember 19. és március 31. között csoportok számára lesz használható, az egyéni sportolásra viszont csak október 3. és március 31. között lesz lehetőség.

A vízilabdaközpont szeptember 23-tól március 31-ig a csoportok számára végig nyitva áll majd, míg egyéni tréningeket október 7-től március végéig lehet tartani.

Hétfő óta az evezős és a kajak-kenu pálya van nyitva Tokióban, ebben különböző kulturális eseményeket és egyéb rendezvényeket lehet szervezni december 28-ig. A szervezők júliusban jelentették be, hogy megnyitják az olimpiai versenyhelyszíneket a sportszövetségek számára, illetve közösségi használatra. Az elsők között tárta ki kapuit a szlalom kajak-kenu pálya és a Tacumi Uszoda.

Az ötkarikás helyszínek már régen készen állnak, mivel idén nyáron használták volna őket, de a koronavírus-világjárvány miatt az olimpiát és a paralimpiát 2021-re halasztották. Előbbi így július 23-án kezdődik és augusztus 8-ig tart, majd augusztus 24-től szeptember 5-ig következnek a paralimpiai versenyek.

Legfrissebb hírek

Párizs 2024: „Van egy üvegpoharam Tokióból, abból senki más nem ihat”

Párizs 2024
2024.07.16. 14:16

A kínaiak szerint hamisak az úszóik elleni doppingvádak

Úszás
2024.04.22. 14:27

Tokió 2020: kizárhatják a kínai váltót, a WA tagadja; pontszerző helyen a magyarok – sajtóhír

Úszás
2024.04.20. 11:39

Ausztrál vádak szerint 23 kínai úszó doppingolt a tokiói olimpia előtt

Úszás
2024.04.20. 10:41

Tokió 2020: a megadott adatoknál 20 százalékkal többe került a rendezés

Tokió 2020
2022.12.22. 14:39

Atlétika: huszonkét hónapra büntették a brit sprintert

Tokió 2020
2022.10.10. 14:57

Tokió 2020: letartóztatták a szervezőbizottság vezetőségi tagját

Tokió 2020
2022.08.17. 12:10

Olimpia: Abe nélkül soha nem rendezték volna meg a tokiói játékokat – Thomas Bach

Egyéb egyéni
2022.07.08. 16:43
Ezek is érdekelhetik