Tollaslabda: visszavonult a dánok olimpiai ezüstérmese

MTI MTIMTI MTI
2020.04.23. 21:01
Bejelentette visszavonulását Mathias Boe olimpiai és világbajnoki ezüstérmes, kétszeres Európa-bajnok dán tollaslabdázó.

Az európai szövetség honlapjának csütörtöki beszámolója kiemelte, a 39 esztendős játékos a tokiói olimpia utánra tervezte visszavonulását, ám a koronavírus-járvány miatt az ötkarikás játékokat csak jövő nyáron rendezik meg, Boe pedig mentális kimerültségre hivatkozva befejezte pályafutását.

Boe férfi párosban Carsten Mogensennel nyert ezüstérmet a londoni olimpián, a duó állt a világranglista élén is. Ugyancsak férfi párosban Boe nyert Európa Játékokat (2015) és két Európa-bajnokságot is (2012, 2017), míg világbajnokságról ezüst- és bronzmedállal rendelkezik.

Legfrissebb hírek

A dán kapuslegenda szerint Roberto Martínez újabb válogatottat tesz tönkre

Foci vb 2026
2026.06.18. 16:36

„Van egy légzsákja, amely megvédi a haláltól” – Merkely Béla szerint Eriksen élete nincs veszélyben, de a futballvilágnak döntenie kell

Minden más foci
2026.06.09. 10:15

Christian Eriksen: Szeretnék mindenkit megnyugtatni, ez más volt, mint 2021-ben

Minden más foci
2026.06.08. 19:26

Ismét meccs közben esett össze a pályán Christian Eriksen

Minden más foci
2026.06.07. 20:14

Magyar siker Dániában: Gángó András aranyérmes az Aarhusszal

Minden más foci
2026.05.20. 11:27

Hosszabbított a Dániában légióskodó 18 éves magyar kézis, megsérült az FTC leendő kapusa

Kézilabda
2026.04.30. 11:46

Tollaslabdában a jövő évtől 15 pontos játszmákat rendeznek

Egyéb egyéni
2026.04.26. 10:13

Visszavonul Viktor Axelsen, a kétszeres olimpiai bajnok dán tollaslabdázó

Egyéb egyéni
2026.04.16. 12:49
Ezek is érdekelhetik