Sakk: a nők kikaptak, a férfiak ikszeltek a csapat Eb-n

V. SZ.V. SZ.
2019.10.28. 19:37
A pihenőnap előtt női sakkválogatottunk kikapott az első helyen kiemelt oroszoktól, a férfiak döntetlen játszottak Romániával, mindkét eredmény reális.

Az ötödik fordulóban női válogatottunknál papíron esélytelenebb volt az első helyen kiemelt orosz csapatnál a 22. Sakkcsapat Európa-bajnokságon, a harmadik táblán világossal versenyző Gara Anitát ráadásul elkontumálták (játék nélküli vesztés), ugyanis elkésett, és a szabályok szerint ilyenkor tizenöt perc múlva az ellenfél győz. Hasonló még nem történt a magyar válogatott történetében, az eddig egyébként szépen teljesítő női csapatunk 3:1-es vereségével jelenleg a hetedik helyen áll.

„A férfiaknál az első két táblán gyors remivel kezdtünk a románok ellen, mint ahogy arra számítani lehetett, azonban a harmadikon és negyediken nagy harc alakult ki – mondta lapunknak Almási Zoltán nemzetközi nagymester. – Bánusz Tamás nem jött ki jól a nyitásból, a középjátékban pedig beszorult, ellentámadását megfojtották így teli táblán kellett feladnia a küzdelmet.”

Almási szerint az újonc Prohászka Péter viszont megérdemelt győzelmet aratott a négyes táblán, ez a 2:2 reális annak ellenére, hogy kicsit talán a magyar csapat volt esélyesebb papíron. Kedden pihenőnap vár a mezőnyre, szerdán a férfiak Fehéroroszországgal, a nők Ukrajnával találkoznak.

A kilencfordulós kontinenstorna szombatig tart, kedden szünnap következik.