Ahogy beszámoltunk róla, az 1968-as nyári olimpia 50. évfordulója alkalmából a Magyar Olimpiai Bizottság emlékidéző utazást szervezett Mexikóba, amelyhez a fél évszázaddal korábbi játékok jó néhány résztvevője is csatlakozott. Mint azt Győr Bélától, a Magyar Olimpiai Akadémia tagjától megtudtuk, legutóbb a vívó- és az atlétikai versenyek helyszínén jártak, s felkeresték a labdajátékok csarnokát és a vízilabda-uszodát is.
A jelképes megnyitóünnepség előtt a Mexikói Olimpiai Bizottság vezetői üdvözölték a magyar küldöttséget. A lángot a kandeláberben – éppúgy, mit 50 évvel ezelőtt – Enriqueta Basilio mexikói atléta gyújtotta meg. Az ünnepi ebéden külön köszöntötték a mexikói olimpia legnagyobb sztárjait, Richard Fosburyt, Bob Beamont, Kipchoge Keinót, valamint a legnépesebb delegációként a magyar csapatot is.



Legfrissebb hírek

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Milyen hőség? Inkább záporok!
Foci vb 2026
2026.06.19. 15:25

Mexikóvárosi hangulatképek a Coyoacán-negyedből
Foci vb 2026
2026.06.18. 22:05

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik


