Asztalitenisz Eb: negyeddöntő? Mint a kívánságműsorban!

2017.09.14. 22:05
A luxemburgi csapat Európa-bajnokságon elkészítették az egyenes kieséses szakasz sorsolását. Az első osztályban szereplő és a svédek legyőzése után nyolc közé jutó női együttes Oroszországot, a második vonalban játszó férfiak pedig – ugyancsak a divízió negyeddöntőjében – Olaszországot kapták ellenfélül.

„Azt tudtuk, hogy a németeket nem kaphatjuk, mert egy csoportban voltunk velük, a maradék három lehetséges riválisból pedig talán az oroszokkal jártunk a legjobban, de így is nehéz lesz. Persze, ezen a meccsen már az Európa-bajnoki érem a tét, tehát nem is lehet könnyű az ellenfél” – értékelte Bátorfi Zoltán a sorsolást.

Érdekesség, hogy még délután, a svédek legyőzése után a csapat tagjai egyhangúlag azért szurkoltak, hogy az oroszok következzenek, s lám meghallgattatott a kívánságuk.

Miként a férfiaké is, ugyanis Aranyosi Péter szövetségi kapitány az esti sorsolás előtt azt mondta, hogy „az olaszokkal nagyon jól járnánk, ismerjük őket, a többiekkel ellentétben náluk nincs olyan játékos, aki biztosan megnyeri mindkét mérkőzését”. Nos, ezúttal az ő kívánsága is teljesült.

Mindkét válogatottunk pénteken 10 órakor lép asztalhoz.„Azt tudtuk, hogy a németeket nem kaphatjuk, mert egy csoportban voltunk velük, a maradék három lehetséges riválisból pedig talán az oroszokkal jártunk a legjobban, de így is nehéz lesz. Persze, ezen a meccsen már az Európa-bajnoki érem a tét, tehát nem is lehet könnyű az ellenfél” – értékelte Bátorfi Zoltán a sorsolást.

Érdekesség, hogy még délután, a svédek legyőzése után a csapat tagjai egyhangúlag azért szurkoltak, hogy az oroszok következzenek, s lám meghallgattatott a kívánságuk.

Miként a férfiaké is, ugyanis Aranyosi Péter szövetségi kapitány az esti sorsolás előtt azt mondta, hogy „az olaszokkal nagyon jól járnánk, ismerjük őket, a többiekkel ellentétben náluk nincs olyan játékos, aki biztosan megnyeri mindkét mérkőzését”. Nos, ezúttal az ő kívánsága is teljesült.

Mindkét válogatottunk pénteken 10 órakor lép asztalhoz.

CSAPAT EURÓPA-BAJNOKSÁG, LUXEMBURG

Nők. 1. osztály. A-csoport:
Magyarország–Svédország 3:0

Póta Georgina–Ekholm 3:2 (9, 16, –10, –8, 10), Madarász Dóra–Li Fen 3:2 (–7, –4, 9, 6, 10), Pergel Szandra–Bergström 3:2 (–9, 8, 9, –11, 9)
Németország–Horvátország 3:1
A csoport végeredménye: 1. Németország 3 győzelem, 2. Magyarország 2, 3. Svédország 1, 4. Horvátország 0

A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
Németország–Lengyelország, Ausztria–Hollandia, Magyarország–Oroszország, Románia–Portugália

Férfiak. 2. osztály. G-csoport:
Magyarország–Észtország 3:0

Ecseki Nándor–Smirnov 3:0 (2, 5, 3), Szudi Ádám–Lusin 3:1 (7, 6, –8, 5), Majoros Bence–Saaremäe 3:0 (2, 5, 5)
Belgium–Finnország 3:0
A csoport végeredménye: 1. Belgium 3, 2. Magyarország 2, 3. Finnország 1, 4. Észtország 0

A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
Dánia–Litvánia, Belgium–Csehország, Magyarország–Olaszország, Törökország–Hollandia

Legfrissebb hírek

Asztalitenisz: András Csaba győzelemmel kezdett a Grand Smash-en

Egyéb egyéni
7 órája

Asztalitenisz WTT: András Csaba kikapott a selejtező második fordulójában Ljubljanában

Egyéb egyéni
2026.06.17. 15:10

Fenn az ernyő, nincsen kas – Malonyai Péter publicisztikája

Egyéb egyéni
2026.06.16. 23:56

Asztalitenisz: András Csaba párosban is búcsúzott

Egyéb egyéni
2026.06.11. 16:23

Asztalitenisz: András Csaba párosban főtáblára jutott Zágrábban

Egyéb egyéni
2026.06.10. 20:51

Kóczián Éva 90 éves lett

Egyéb egyéni
2026.05.25. 13:45

Asztalitenisz: a férfiaknál a PTE PEAC, a nőknél a Budaörsi SC szerezte meg a bajnoki címet

Egyéb egyéni
2026.05.24. 19:35

Az asztalitenisz Extraligában mindkét címvédő bejutott a döntőbe

Egyéb egyéni
2026.05.23. 19:22
Ezek is érdekelhetik