Rio 2016: nem voltak hajlandóak nyeregbe szállni a bringások
A veszélyes ugratók és kanyarok miatt lerövidítették a jövő évi riói olimpia első BMX-tesztversenyét.
A világ legjobbjait felvonultató eseményen a bringások szombaton nem voltak hajlandók nyeregbe szállni, mert kockázatosnak ítélték a pályát. A szervezők a jelzésükre átalakították a terepet, de vasárnap a férfiak így sem a számukra kijelölt szakaszon, hanem a női pályán versenyeztek.
A kínos ügy miatt megszólalt Eduardo Paes, Rio polgármestere, valamint Carlos Nuzman, az olimpiai szervezőbizottság vezetője is.
Mindketten a Nemzetközi Kerékpáros-szövetséget (UCI) hibáztatták, mondván, az UCI ellenőrei fogadták el az eredetileg kijelölt BMX-pályát.
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik





