Öttusa Eb: bronzérmes helyen a magyar vegyes váltó a zárás előtt

2014.07.14. 17:12
A lovaglásban egy helyet javítva a kombinált szám előtt harmadik a magyar páros a vegyes váltóban a székesfehérvári öttusa Európa-bajnokságon.

A két székesfehérvári versenyző alkotta hazai kettős negyedik volt a vívás és az úszás után a 12 duót felvonultató mezőnyben, így – mivel a harmadik számban fordított sorrendben következnek a résztvevők – kilencedikként került sorra. Kovács Sarolta rögtön az elején rontott, de aztán hibátlanul ment végig, Demeter Bence pedig két akadályt vert le lovával, ehhez jött még egy kis időtúllépés, ami összességében 28 pont levonást jelentett a 300-as kiinduló értékből.Kovács Sarolta rögtön az elején rontott, de aztán hibátlanul ment végig, Demeter Bence pedig két akadályt vert le lovával, ehhez jött még egy kis időtúllépés, ami összességében 28 pont levonást jelentett a 300-as kiinduló értékből.

Ezzel az úszást követően még közvetlenül mögöttük álló, hiba nélkül lovagló litvánok eléjük kerültek, az utánuk következő fehéroroszok és ukránok viszont lényegesen többet rontottak, így ők mögéjük csúsztak. A két szám után élen álló britek a lovas pályán is remekeltek, egyetlen akadályt sem vertek le, s csupán időtúllépés miatt veszítettek egy pontot, ezzel ők megőrizték vezető pozíciójukat. Mögöttük a litvánok, azután pedig a magyarok következnek.

A lövészetekkel megszakított futásnak a britek vághatnak neki elsőként, majd 22 másodperc múlva indulnak a litvánok, s újabb 27 elteltével a magyarok. A három szám utáni állás alapján a bronzéremért várható kiélezett csata, mivel a magyarok és a nyolcadik helyezett oroszok között csak 13 másodperc a különbség, és közéjük beférnek még az ukránok, a lengyelek, a fehéroroszok és a németek.

Legfrissebb hírek

Hatalmas mezőny hét magyarral a bulgáriai öttusa-vk-n

Egyéb egyéni
2026.05.05. 13:32

Népsport: Vöri semmit sem csinált félig

Népsport
2026.04.21. 10:54

Öttusa: Koleszár Mihály továbbra is megmutatná, érdemes vele számolni

Egyéb egyéni
2026.04.17. 10:00

Guzi Blanka: Újra felépítettem magam, ez a legnagyobb kincs

Egyéb egyéni
2026.04.15. 11:40

Belák János: Guzi és Koleszár kiváló formaidőzítéssel kezdte el az idényt

Egyéb egyéni
2026.04.14. 12:10

Öttusa: Koleszár Mihály bronzérmet szerzett a kairói vk-versenyen

Egyéb egyéni
2026.04.12. 17:26

Öttusa: Guzi Blanka aranyérmes a kairói vk-viadalon

Egyéb egyéni
2026.04.12. 12:32

Öttusa: Szép Balázs és Tárkányi Zsombor is döntős a kairói világkupaversenyen

Egyéb egyéni
2026.04.11. 19:33
Ezek is érdekelhetik