Asztalitenisz Eb: a románokkal játszanak az éremért Pótáék

MTI MTIMTI MTI
2013.10.04. 17:47
A román csapat lesz a magyar női asztalitenisz-válogatott ellenfele a szombati negyeddöntőben, ahol első mérkőzésükön rögtön az éremért játszanak Póta Georgináék.
Az Eb-bronzérmes magyar együttesnek kiemeltként az első napon nem volt feladata, így az egyenes kieséses rendszerű lebonyolításban azonnal az elődöntőbe jutásért, azaz a dobogóért lép majd asztalhoz szombaton 14 órakor.A pénteki nyolcaddöntőben a románok, ha nehezen is, de a papírformának megfelelően legyőzték Ukrajnát. Az első meccsen az európai ranglistán negyedik Elizabeta Samara meglepetésre kikapott Margarita Peszockától, de a folytatásban Daniela Dodean és Szőcs Bernadett hozta a kötelezőt. Peszocka ugyan Dodeant is megverte – 0:2-ről hozta vissza a meccset –, s ezzel egyenlített, ám a mindent eldöntő találkozón Samara simán nyert Bilenko ellen, így alakult ki a 3:2-es végeredmény.Téglás Péter, a magyar női együttes szövetségi kapitánya az MTI-nek elmondta, óriási előny a románok számára, hogy már túl vannak a bemutatkozáson: „az első két emberük két-két meccset tudott játszani élesben; ráadásul hiába mi vagyunk jobb helyen kiemelve, a világranglistás helyezések szerint a román a jobb csapat”.Téglás, akinek vezetésével, eddig 12 Eb-érmet nyertek a nők, hozzátette, a két hete edzésen bokasérülést szenvedett Póta Georgina mindenképpen játszik szombaton. „Edzésen már tudott meccset játszani, azt mondta, 90 százalékos a lába, de holnap teszteli majd először élesben. Az első meccsen kiderül, hogy bírja” – mondta Téglás.A második vonalban szereplő férfi válogatott ugyancsak szombaton kezdi meg szereplését, a szövetségi kapitányként az Eb-n debütáló Pázsy Ferenc együttese Ukrajnával találkozik először. Az első vonalba jutásért két meccset kell nyerni a magyaroknak.
Legfrissebb hírek

Asztalitenisz: András Csaba győzelemmel kezdett a Grand Smash-en

Egyéb egyéni
16 órája

Asztalitenisz WTT: András Csaba kikapott a selejtező második fordulójában Ljubljanában

Egyéb egyéni
2026.06.17. 15:10

Fenn az ernyő, nincsen kas – Malonyai Péter publicisztikája

Egyéb egyéni
2026.06.16. 23:56

Asztalitenisz: András Csaba párosban is búcsúzott

Egyéb egyéni
2026.06.11. 16:23

Asztalitenisz: András Csaba párosban főtáblára jutott Zágrábban

Egyéb egyéni
2026.06.10. 20:51

Kóczián Éva 90 éves lett

Egyéb egyéni
2026.05.25. 13:45

Asztalitenisz: a férfiaknál a PTE PEAC, a nőknél a Budaörsi SC szerezte meg a bajnoki címet

Egyéb egyéni
2026.05.24. 19:35

Az asztalitenisz Extraligában mindkét címvédő bejutott a döntőbe

Egyéb egyéni
2026.05.23. 19:22
Ezek is érdekelhetik