Kajak-kenu: hét hazai futamsiker 500-on a szegedi vk-n

2009.06.06. 01:40
Hét hazai hajó is győztesként haladt át a célvonalon a péntek délutáni 500 m-es előfutamok során a szegedi kajak-kenu világkupaversenyen, amelyre 36 ország 450 versenyzője nevezett.
A kenus Vajda Attila – aki délelőtt, 1000 m-en is az élen végzett – izgalmas finis után érkezett első helyen a célba, s ez egyből döntőt ért számára. Hozzá hasonlóan ott lesz a legjobbak között a szám másik magyarja, a fiatal Volein Viktor is, aki szintén a leggyorsabbnak bizonyult a futamában.A kétszeres olimpiai bajnok Kovács Katalin, Janics Natasa kajakos duó esélyeshez méltóan szintén nyert, így megspórolta magának a középfutamot, Paksy Tímea és Medveczky Erika ugyanakkor csak második lett, így nekik vasárnap délelőtt „pótvizsgázniuk” kell az aznap délutáni döntőért.Első lett az elmúlt napokban betegeskedő Benedek Dalma, illetve Kozák Danuta (mindkettő K–1) és a Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor, valamint a Szalai Tamás, Gönczy Gábor kettős is (mindkettő K–2), de ezekben a számokban a sok nevező miatt ez nem ért egyenes ági fináléba kerülést – folytatás vasárnap délelőtt, a középfutamban. A kenu párosoknál a Sáfrán testvérek, Mátyás és Mihály, valamint Varga Dávid és Széles Gábor egyformán második lett az előfutamában, s ez esetükben döntőt ért.Férfi K–1-ben Molnár Péter (2.) és Benkő Zoltán (4.) a középfutamba jutott.