Olimpia: 105 év elteltével Ausztrália négy érmet kapott

2009.02.27. 20:53
Százöt év elteltével kapott Ausztrália négy olimpiai érmet az Egyesült Államoktól – jelentette be az Ausztrál Olimpiai Bizottság (AOB) pénteken.
Harry Gordon, az AOB hivatalos történésze közölte, hogy az 1904-es, St. Louis-i játékokon Francis Gailey nem amerikai, hanem még ausztrál színekben volt második 220, 440 és 880 yard gyorson, illetve harmadik az egy mérföldes gyorsúszásban. Az esetnek magyar vonatkozása is van: Gailey egy mérföldön Kiss Géza mögött lett harmadik, míg 880 yardon Kiss volt a bronzérmes. Gailey az olimpia után hazatért, majd 1906-ban áttelepült az Egyesült Államokba, ahol 1972-ben hunyt el. A mostani bejelentés egyben azt is jelenti, hogy Gailey lett a legeredményesebb ausztrál férfiúszó az egy olimpián szerzett egyéni érmeket illetően. Az eddigi rekorder Ian Thorpe volt, aki a 2004-es, athéni játékokon – vagyis kereken száz évvel Gailey után – három egyéni számban volt dobogós.
Legfrissebb hírek

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23

Preisinger Sándor: Nem szabad elfelejteni az atlantai csapatunkat

Magyar válogatott
2026.06.14. 17:21

„Minden idők legjobb EOC-közgyűlését rendezték Budapesten” – Szpirosz Kapralosz elnök az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.14. 13:03

Los Angeles 2028: Dolph Lundgren az öttusa nagykövete lesz

Egyéb egyéni
2026.06.09. 10:46

Ijesztő üzenet a hétszeres olimpiai bajnoktól: Majdnem meghaltam...

Torna
2026.06.07. 10:50

Gulyás Michelle elsősorban a versenyrutint szerezné vissza az idén

Egyéb egyéni
2026.06.04. 15:15
Ezek is érdekelhetik