Evezős-vb: a reményfutamban indulhatnak a magyar egységek
Mind az öt magyar egység a reményfutamban folytathatja szereplését az ausztriai Ottensheimban kedden megkezdődött evezős-világbajnokságon, amelyet az olimpia műsorában nem szereplő számokban írtak ki.
A hazai szövetség tájékoztatása szerint az előfutamok során egyformán negyedikként zártak a piros-fehér-zöld hajók. A kétpárban kétszeres vb-aranyérmes Haller Ákos ezúttal kormányos kettesben próbálkozik szegedi klubtársaival, Tari Jánossal és Baka Sándorral, míg Hajdú Zsuzsanna és Kitka Gergely könnyűsúlyú egypárban indult. Hosszú évtizedek után először a nyolcasoknál is van magyar résztvevő, a férfiak könnyűsúlyú kategóriájában az MTK, a Győri SVSC, a Csepel EK és a Külker EK versenyzői ültek össze, női könnyűsúlyú négypárevezősben pedig a tapasztalt Alliquander Anna három fiatallal szállt vízre. A reményfutamokat szerdán rendezik, a vb - amelyen az ifjúsági korosztály küzdelmében hét magyar egység versenyez - vasárnapig tart.
Legfrissebb hírek

Evezés: vegyes érzések az U19-es Eb után
Utánpótlássport
2026.05.27. 09:05

Evezés: ötödik helyek az U19-es Európa-bajnokságról
Utánpótlássport
2026.05.24. 19:30

Evezés: nyolc magyar indulóval kezdődik az U19-es Eb
Utánpótlássport
2026.05.22. 09:06

Az evezés szabadsága – Csillag Péter publicisztikája
Egyéb egyéni
2026.04.20. 23:45
Ezek is érdekelhetik



