Szepesi Nikolett bronzérmes, Cseh László a legjobb idővel a döntőben

2008.03.19. 20:02
Szepesi Nikolett bronzérmet szerzett az Eindhovenben zajó úszó Európa-bajnokságon. A magyar úszónő a kétszáz méteres női hátúszás döntőjében 2:09.90-s időeredményét csak az aranyérmet szerző Laure Manaudou és a második helyen célba csapó Anasztaszja Zujeva tudta felülmúlni. Cseh László a legjobb idővel kvalifikálta magát a férfi kétszáz méteres vegyesúszás döntőjébe.
Cseh kiemelkedik a mezőnyből
Fotó: Reuters

BODOR RICHÁRD NYOLCADIK

Alexander Dale Oen nyerte a férfi százméteres mellúszást az eindhoveni Európa-bajnokságon. A második Hugues Duboscq lett, míg a harmadik Oleg Lisogor. Bodor Richárd a nyolcadik helyen végzett.
Laure Manaudou nyerte a 200 méteres hátúszás döntőjét az eindhoveni Európa-bajnokságon. A második helyen az orosz Anasztaszja Zujeva csapott célba, de ami a számunkra a legfontosabb: a bronzérmet Szepesi Nikolett szerezte meg.

Szepesi már a futam elején remekül úszott, tartotta a lépést a toronymagas esélyes, Laure Manaudouval. A magyar versenyző 50 méter után Irina Amsennyikova is megelőzte, így a harmadik helyre csúszott vissza. Szepesi azonban a továbbiakban is jól úszott.

Később az ukrán visszaesett, így Szepesinek új ellenfele akadt, Anasztaszja Zujevával harcolt a második helyért. A magyar végül alulmaradt ebben a versenyben, ám a szenzációsnak mondható bronzérmet így is megszerezte. Verrasztó evelyn meg remek hajrájával végül az előkelő negyedik helyet szerezte meg.

Természetesen Manaudou lett az Európa-bajnok.

S nagyon úgy néz ki Cseh László is az lesz Eindhovenben. A jelenlegi elsőszámú magyar úszó a legjobb idővel (új Európa-bajnoki csúccsal) jutott a 200 méteres vegyesúszás döntőjébe. Cseh a második legjobb, Vytautas Janusaitist majdnem három másodperccel előzte meg, így ha nem jön közbe semmi, a finálét magabiztosan kell nyernie.

Eredetileg a másik magyar, Kerékjártó Tamás is bejutott volna a döntőbe (ráadásul a második helyen), ám a kissé szőrös szívű bírák kizárták. Kerékjártó bűne, hogy a mellúszás utáni fordulónál a két keze nem egyszerre érintette a falat.