Kajak-kenu: Slezsák, Pélyi és Gál, Kammerer Zoltán nyomdokain

Vasvári FerencVasvári Ferenc
2007.12.21. 00:27
Évzárót tartottak a gödi kajakosok. Az utánpótlást nevelő szakosztály rendkívül eredményes esztendőt zárt: Pélyi Dávid maraton világ-, Gál Szabolcs maraton Európa-bajnok és vb-ezüstérmes, Slezsák István az Ausztráliai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál győztese, egyben a szövetség döntése alapján az „Év ifjúsági kajakosa” lett.
A Pélyi Dávid vezette egység, hátul Péter Kristóf (fehér hajó), a feketét Gál Szabolcs
Luczó Péter
Luczó Péter

De említhetnénk Hamar Péter, Kulifai Tamást, csak, hogy a legeredményesebbeket… A klub versenyzői a hazai korosztályos bajnokságban összesen 24 győzelmet szereztek. Anno, a háromszoros olimpiai bajnok Kammerer Zoltán is innen indult…

Az első bajnoki érmeket még Kammerer hozta a gödieknek, azóta több mint 100-at gyűjtött a szakosztály. Idén, 65 egyesület bajnoki pontversenyében, minden korosztályt figyelembe véve 9. a gödi; ha a kajakosokat az ifikkel bezárólag számítjuk, a fiúk 2-ok, leányok 6-ok a tabellán. A 7-8 évesektől az U23-asokig majd’ 80 aktív versenyzőjük van, mestereik Makrai Csaba – az ifiknek –, Sinkó László és Jánosházi Imre a fiatalabbaknak.

„A „Bajnokok vacsoráján” egy nagyon sikeres esztendőt zártunk - összegzett Barazutti László, a szakosztály vezetője -, mely méltó ünneplése a hátunk mögött álló időszaknak. A nemzetközi viadalokon síkvízi számokban döntősök voltunk, amúgy az országos bajnokságokról 24 aranyat hoztunk. Készülünk a júliusi, szegedi Eb-re, tisztességes helytállás mellett néhány fiatalunk akár éremesélyes is lehet. Szakosztályunk jövőre lesz 25 éves, a jubileumot szeretnénk megünnepelni. A Dunakanyar egyik legjelentősebb vízisport eseménye nyár végén a Göd Kupa, idén mintegy 450 látogatónk volt, 20 versenyszámot rendeztünk, Schmidt Gábor, a sportág szövetségének főtitkára is ellátogatott hozzánk, a rendezvényre idén is készülünk.”