A déliek alaposan helybenhagyták az északiakat

Vágólapra másolva!
2010.11.07. 14:22
null
Új-Zéland legyőzte Angliát (Fotó: Action Images<strong>)</strong>
Címkék
Felk&eacute;sz&uuml;l&eacute;si m&eacute;rkőz&eacute;sen a r&ouml;gbi h&aacute;rom nagy d&eacute;li nemzete, az &uacute;j-z&eacute;landi, az ausztr&aacute;l &eacute;s a d&eacute;l-afrikai Eur&oacute;p&aacute;ban vend&eacute;geskedett &eacute;s oktatta a sport&aacute;gi tan&iacute;t&oacute;mestereket, Angli&aacute;t, &Iacute;rorsz&aacute;got &eacute;s Walest. &nbsp;

ANGLIA–ÚJ-ZÉLAND

Hosea Gear és Kieran Read révén két céllal kezdtek a kivik, majd a házigazdáknál Toby Flood két büntetőből szépített. De hiába az életjel az angolok részéről, Dan Carter a két bónusz után egy büntetőt is értékesített. A szünetre megléptek a vendégek, akik a fordulás után ugyancsak Carter büntetőjével visszaállították a tizennégy pontos, ezen a szinten már masszívnak mondható különbséget. Dylan Hartley célja, majd Flood bónusza és harmadik büntetője ugyan elérhető közelségbe hozta a vendéglátókat, de Carter két büntetője végül az All Blacks sima sikerét jelentette.

„Edzésen nem lehet teljesen szimulálni a mérkőzésszituációkat, a kezdés után olyan sebességi fokozatban játszott az ellenfél, amelyet mi képtelenek voltunk felvenni – értékelte a találkozót Martin Johnson, az angolok szövetségi kapitánya, aki azt is elárulta: ebben nem kis szerepet játszott az első tesztmeccs okozta szokásos „angol betegség”. A saját árnyékán pedig ezúttal sem tudott átlépni Anglia.

„A második félidőben több esélyünk volt előbb a felzárkózásra, majd az előny megszerzésére, de míg előbbi összejött, utóbbi végül nem. Ettől függetlenül nem lehetek csalódott, mert volt tartásunk, és a jövő szempontjából nagyon jó volt látni, hogy játékosaimat mennyire zavarta a vereség, illetve annak mikéntje”.

Az angolok arra is méltán lehetnek büszkék, hogy célt vittek az All Blacksnek, ami az öreg kontinensen a 2007-es vb óta egyetlen európai válogatottnak sem sikerült az őszi felkészülési időszakban.

WALES–AUSZTRÁLIA

A pontokban szegény és csupán egyetlen célt hozó első félidő végén a támadásokat erőltető ausztráloknál volt az előny, akik a szünet után újabb két céllal megléptek. A házigazdáknak a folytatásban összejött ugyan egy cél, de ez is csupán a szépítéshez volt elegendő, valamint az erőviszonyok ismeretében a tisztesnek mondható vereséghez.

ÍRORSZÁG–DÉL-AFRIKA

A dél-afrikaiaké volt a találkozó eleje – 10–0-ra megléptek –, hogy aztán Jonny Sexton büntetőivel megkezdjék a felzárkózást az írek (16–9). A második félidőben, különösen a hajrához érve azonban beindultak a házigazdák, és döntetlenre is menthették volna a mérkőzést, ha a Sexton helyére beálló rúgóklasszis, a századik válogatottságát ünneplő Ronan O’Gara a két bónusz közül nem rontja el az utóbbit. Így viszont éppen kétpontos ír vereség lett a vége. Ennyi járt volna a bónuszért…

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS 
Anglia–Új-Zéland 16–26 (6–17)
Wales–Ausztrália 16–25 (6–7)
Írország–Dél-Afrika 21–23 (6–13)
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik