csupasport bannerhátsófüves banner

Már tízezer nevezés érkezett a Budapest Félmaratonra és Maratonra

Vágólapra másolva!
2022.08.11. 13:10
null
Rengeteg a brit és a francia nevező az októberi hosszabb távú versenyre.

Egy hónappal az őszi futószezon rajtja előtt már összesen tízezer nevezés érkezett a szervező Budapest Sportirodához a 37. Wizz Air Budapest Félmaratonra és a 37. SPAR Budapest Maratonra.

A két klasszikus, hagyományos viadal közül elsőként a félmaratonira kerül sor egy hónap múlva, majd négy héttel azt követően rendezik meg a 42.195 kilométeres klasszikus távú versenyt a magyar fővárosban.

A BSI szerdai tájékoztatása szerint a maratonira eddig nevezők 24 százaléka külföldi, 70 országból jelezték részvételi szándékukat a futók.

A jelenlegi adatok alapján Nagy-Britanniából érkezik a legtöbb résztvevő, a második legnépesebb küldöttség pedig Franciaországból utazik Magyarországra. A BSI közölte azt is, hogy a hazai indulók is aktívak, és már az ország több mint ezer településéről adtak le nevezést.

A félmaratonin és a maratonin is külön szakmai bajnokságokat hirdetett a BSI, így többek között a művészeket, informatikusokat, jogászokat, közgazdászokat, mérnököket, orvosokat és pedagógusokat külön kategóriában is rangsorolják. A hagyományokhoz híven mindkét eseményen lesznek más egyéb versenyek is a főszámok mellett.

A félmaratonira szeptember 11-én kerül sor, míg a maratoni kétnapos programját október 8-án és 9-én rendezik.

(Borítókép: Árvai Károly/Nemzeti Sport)

CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!

Legfrissebb hírek

Bódis Tamás negyedik lett a 24 órás ultrafutó-vb-n

Csupasport
55 perce

Nemes László korosztályos célokat tűzött ki a 24 órás vb-re

Csupasport
2025.10.17. 09:10

Az elvárásait is túlszárnyalva lett második a Szőlőskörön

Csupasport
2025.10.14. 16:59

Óriási rekordot hozott a Budapest Maraton – „A futás valóban mindenkié”

Csupasport
2025.10.13. 10:54

732 kilométert futva a harmadik lett, mégsem teljesen elégedett

Csupasport
2025.10.12. 13:52

Hadi Attila: A Spartathlon olyan élményt nyújtott, amit sosem felejtek el

Csupasport
2025.10.08. 16:08

Maráz Zsuzsanna: Tudtam, hogy Mórocza Andrea megnyeri a Spartathlont

Csupasport
2025.10.05. 17:00

Harmadszor teljesítette a Spartathlont, de hiányérzet maradt benne

Csupasport
2025.10.04. 22:09
Ezek is érdekelhetik