Tartsd melegen a kezeidet!

NAGY ZSOLTNAGY ZSOLT
Vágólapra másolva!
2018.11.15. 16:19
null
Egy jó túrakesztyű nemcsak a hideg ellen védi kezeinket, hanem a sérülések ellen is hasznos védőréteget képez. A megfelelő darabra nem feltétlenül kell sokat költenünk, de néhány fontos szempontot nem árt figyelembe venni.

Késő ősszel és télen sok kellemetlenséget okozhat túrázásaink közben, ha fáznak az ujjaink. Kesztyűt viselve könnyen orvosolhatjuk a problémát, azonban nem árt odafigyelni. A kesztyűk anyaguktól függően másképp működnek. Van, amelyik gyorsan felmelegíti a kezünket, de ha sokáig benne hagyjuk, teljesen nedves lesz belül az izzadságtól; a másik jól elvezeti az izzadságot, ezáltal hosszabb távokon sem zavaró. Milyen szempontok szerint válasszuk ki a nekünk megfelelő kesztyűt?

Fazon
Teljesen egyéni ízlés szerinti. Sokan az ujjatlan kesztyűkért rajonganak, míg mások el sem tudnák képzelni, hogy olyat húzzanak fel. Egyesek a két-háromujjas kialakításért vannak oda, mások nem engednek a hagyományos ötujjas kivitelből. A fontos nem is ez, hanem a kesztyű illeszkedése. Méretre jó legyen, ne szorítson, és választásunkat elsősorban ne a márkanév, hanem a kényelem határozza meg.

Melegség
Leginkább a kesztyű anyagától függ. A gyapjúkesztyű kiváló választás enyhébb időben vagy hidegebb időben alsó rétegnek. Nagyobb hidegben ugyanakkor speciális túrakesztyűre lesz szükségünk, amely vízlepergető vagy vízhatlan anyagból készül. Az ilyen kesztyűk jellemzően több (akár eltávolítható) belső rétegből állnak, amelyek szerepe, hogy megtartsák a testhőt, azzal melegítve a kezünket. A kesztyű felső rétege mindemellett „lélegzik” is, azaz az izzadság nem reked benne, hanem a kesztyű szerkezetének köszönhetően elvezetődik a külvilágba.

Tartósság
Szoros összefüggésben áll a kesztyű minőségével. Vásárláskor azonban ne a márkanevet figyeljük, hanem a felhasznált anyagokat. Egy jó téli kesztyűn, amelyet több évre szánunk, mindenképp legyen csúszásmentes felület, hogy minden körülmények között biztos fogást biztosítson. Különösen a tenyérrészre ügyeljünk, a minőségibb daraboknál bőrt vagy szilikont használnak a kesztyű külső rétegén, hogy fokozzák a tapadást.

Extrák
Ha igazán különleges kesztyűre vágyunk, számos olyannal találkozhatunk, amelyek speciális tulajdonsággal rendelkeznek. Kivehető belső réteg, szorosság állítása gyorsfűzővel, karabinerhurok és olyan felület, amellyel kényelmesen megvakarhatjuk, törölhetjük az orrunkat. Manapság egyre hasznosabb az is, ha a kesztyűt nem kell lehúznunk az okostelefonunk kezeléséhez, hanem az ujjbegyek olyan anyaggal vannak ellátva, amely ezt is lehetővé teszi.

Legfrissebb hírek

Otthoni körülmények között, könnyen elvégezhető edzésfeladatok túrázáshoz

Csupasport
2025.02.09. 10:18

Hegynek felfelé és lefelé jövet is sokat számít a helyes technika

Csupasport
2025.01.29. 18:15

Így tehetjük még könnyebbé a túrahátizsákunkat

Csupasport
2025.01.24. 16:23

Öt varázslatos európai túraútvonal

Csupasport
2025.01.13. 16:14

Fogyasszon -e energiazselét a túrázó?

Csupasport
2025.01.07. 17:23

Tippek téli túracipő vásárlásához

Csupasport
2025.01.05. 16:12

Öt kérdés, ami az első ötvenes túrán bárkiben felvetődhet

Csupasport
2024.12.29. 09:47

Vadkempingezés télen – tippek a hóban, erdőben alváshoz

Csupasport
2024.12.12. 15:46
Ezek is érdekelhetik