Női BL: újabb fölényes diadal, a Barca hibátlanul csoportelső

2021.12.16. 00:35
Alexia Putellasék nem kegyelmeztek ellenfelüknek (Fotó: FC Barcelona)
Kocsán Petra csapata, a Hoffenheim 4–1-re megverte hazai pályán az Arsenalt a női labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában, de jobb egymás elleni eredménye miatt így is az angol együttes jutott tovább a C jelű kvartett második helyezettjeként az FC Barcelona mögött.

C-CSOPORT. A címvédő FC Barcelona nem a legerősebb összeállításában szerepelve is legyőzte 5–0-ra a dán HB Kögét, így hibátlan teljesítménnyel, 18 ponttal (és 24–1-es gólkülönbséggel) lépett tovább a negyeddöntőbe. Az UEFA statisztikája szerint a katalánok összesen 41 kapura lövési kísérlettel próbálkoztak a mérkőzésen. A találkozó legszebb gólját a csereként pályára lépő holland Lieke Martens szerezte, aki körülbelül 30 méterről emelt a dánok kapujába.

MARTENS GÓLJA

A csoport másik meccsén Kocsán Petra csapatának, a Bundesligában harmadik helyen álló Hoffenheimnek a 4–0-s idegenbeli vereség után legalább öt találattal kellett volna felülmúlnia az angol bajnokság veretlen éllovasát, az Arsenalt ahhoz, hogy megelőzze a tabellán és bejusson a legjobb nyolc közé. A német együttes minden dicséretet megérdemel, ugyanis a londoni alakulat javára szóló tudáskülönbséget eltüntetve 4–1-es győzelmet aratott – úgy, hogy a második félidőben hat perc leforgása alatt háromszor is betalált –, de a háromgólos diadal nem volt elegendő a csoport második helyének megkaparintásához. A magyar válogatott támadót az utolsó percekre becserélte edzője, így életében először játszhatott Bajnokok Ligája-mérkőzésen.

D-CSOPORT. A hétszeres győztes Lyon 4–0-ra megverte hazai pályán a Csiki Annával felálló svéd BK Häckent, így a Bayern Münchent maga mögött tartva csoportelsőként kvalifikálta magát a tavasszal esedékes egyenes kieséses szakaszba. Ada Hegerberg, a francia együttes aranylabdás norvég csatára az eddigi 56 BL-meccsén összesen 56 gólt szerzett.

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
C-CSOPORT
FC Barcelona (spanyol)–HB Köge (dán) 5–0
(Leila 10., Rolfö 29., Putellas 44., Engen 65., Martens 73.)
Hoffenheim (német)–Arsenal (angol) 4–1 (Brand 22., Hagel 55., 57., Corley 60., ill. Wienroither 38. – öngól)
Hoffenheim: Kocsán Petrát a 83. percben cserélték be.

Lyon (francia)–BK Häcken (svéd) 4–0
(Macario 35., Hegerberg 52., A. Henry 76., Cayman 79.)
Häcken: Csiki Anna kezdőként az 57. percig volt a pályán.
Bayern München (német)–Benfica (portugál) 4–0 (Vilhjálmsdóttir 26., Schüller 28., Gwinn 48. – 11-esből, Bühl 49.)