BL: Nem esik jól, de megérdemeltük a vereséget – Jürgen Klopp

MTI/H. Á.MTI/H. Á.
2020.11.26. 10:00
Klopp nem látta a ritmust (Fotó: AFP)
Jürgen Klopp vezetőedző szerint csapata, az FC Liverpool megérdemelten szenvedett vereséget szerda este a vendég Atalantától a labdarúgó Bajnokok Ligájában. A bergamóiak okozták a játéknap legnagyobb meglepetését azzal, hogy 2–0-ra nyertek a tavalyi győztes otthonában.

„Nem volt meg a ritmus a játékunkban. A kezdő tizenegyben öt cserét is végre kellett hajtanunk, és ez gondot okozott. Máskor ez nem szokott probléma lenni. A vereség megérdemelt, nem esik jól ezt kimondani, de ez az igazság. És gratulálok az Atalantának” – mondta a német szakember, akinek keretét sérülések tizedelik.

Az olasz gárda Josip Ilicic 60. percben szerzett góljával jutott vezetéshez az Anfield Roadon, majd a német válogatott Robin Gosens négy perccel később megduplázta az előnyt, beállítva ezzel a végeredményt.

Az olaszországi mérkőzést a Liverpool 5–0-ra megnyerte. A csoportot továbbra is az angolok vezetik 9 ponttal, az Atalantának és az Ajaxnak 7-7 pontja van, a továbbjutás tehát egyelőre nyílt.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
4. FORDULÓ
D-CSOPORTLiverpool (angol)–Atalanta (olasz) 0–2 (Ilicic, 60., Gosens 64.)
Ajax (holland)–FC Midtjylland 3–1 (Gravenberch 47., Mazraui 49., Neres 66., ill. Mabil 81. – 11-esből)