MTI, R. P. 2021.06.18 11:53 Frissítve: 2021.06.18 12:07

Atlétika: Szögi István is utazik a csapat Eb-re Bulgáriába

A hétvégén rendezik az atlétikai csapat Európa-bajnokságot, amelynek harmadik vonalában a magyar együttes is harcba száll a feljutásért a bulgáriai Stara Zagorában.

Szögi István is fut Bulgáriában (Fotó: WA)

Kámán Bálint, a Magyar Atlétikai Szövetség (MASZ) sportszakmai igazgatója a szervezet honlapjának elmondta, a lehetőségekhez képest igyekeztek a legerősebb csapatot összeállítani. A hiányzók közül néhányan magasabb kategóriába tartozó versenyen vesznek részt a hétvégén, némelyikük pedig inkább a közelgő olimpiára való nyugodtabb felkészülést választotta.

„Mégis, az egyaránt kiváló formában lévő Bartha-Kéri Bianka és Szögi István ezt is be tudták építeni a felkészülésükbe, mellettük lelkes, tehetséges fiatalok lesznek majd ott a viadalon. Nekem tetszik ez a mix, lelkes, elszánt csapattal megyünk Stara Zagorába” – tette hozzá.

ATLÉTIKA, CSAPAT-EB
MAGYAR INDULÓK
Férfiak

100 méter: Máté Tamás (FTC)
200 méter: Máté
400 méter: Molnár Attila (SVSE)
800 méter: Vindics Balázs (UTE)
1500 méter: Szögi István (SVSE)
3000 méter: Vörös Márk (UTE)
5000 méter: Szemerei Levente (Szekszárdi Sportközpont)
110 gát: Szeles Bálint (Egri SSE)
400 gát: Koroknai Máté (Debreceni Sportcentrum)
3000 akadály: Palkovits István (Kecskeméti ARC)
magasugrás: Jankovics Dániel (MTK Budapest)
rúdugrás: Nagy Marcell (MTK Budapest)
távolugrás: Virovecz István (FTC)
hármasugrás: Szenderffy Dániel (VSD)
súlylökés: Tóth Balázs (Nyíregyházi SC)
diszkoszvetés: Huszák János (FTC)
kalapácsvetés: Rába Dániel (Szombathelyi Dobó SE)
gerelyhajítás: Járvás Máté (UTE)
4x100 méter: Illovszky Dominik (Budapesti Honvéd SE), Máté, Szabó Dániel (ARAK), Kádasi Zalán (Budapesti Honvéd SE)
4x400 méter: Enyingi Patrik (FTC), Huller Dániel (VSD), Molnár, Nadj Levente (Békéscsabai AC)

Nők
100 méter: Csóti Jusztina (FTC)
200 méter: Csóti
400 méter: Nádházy Evelin (Gödöllői EAC)
800 méter: Bartha-Kéri Bianka (SVSE)
1500 méter: Varga Gréta Barbara (SVSE)
3000 méter: Ohn Kinga (BEAC)
5000 méter: Szabó Nóra (Margitszigeti AC)
100 gát: Répási Petra (FTC)
400 gát: Molnár Janka (Budafoki MTE)
3000 akadály: Kácser Zita (Debreceni Sportcentrum)
magasugrás: Szabó Barbara (UTE)
rúdugrás: Klekner Hanga (Debreceni Sportcentrum)
távolugrás: Farkas Petra (Budapesti Honvéd SE)
hármasugrás: Áts Viktória (Tatabányai SC)
súlylökés: Veiland Violetta (Szegedi VSE)
diszkoszvetés: Kerekes Dóra (Nyíregyházi Sportcentrum)
kalapácsvetés: Németh Zsanett (Szombathelyi Dobó SE)
gerelyhajítás: Moravcsik Angéla (MTK Budapest)
4x100 méter: Kéri Bettina (SVSE), Csóti, Takács Boglárka (ARAK), Sorok Klaudia (Budapesti Honvéd SE)
4x400 méter: Bartha-Kéri, Mátó Sára (ARAK), Molnár, Nádházy

 

2021.07.09 09:14:52

Atlétika SZABÓ GÁBOR

A 150 éve született Szokolyi Alajos díjmentesen kapott nemességet Ferenc Józseftől.

2021.07.08 21:31:25

Atlétika N. PÁL JÓZSEF

ALAPVONAL. Embert ily gazdaságosan futni, gátat ily tökéletesen venni négyszáz méteren nem láttam, s hinni szeretném, nemcsak nagy eredményeket, új szemléletet is hozhat az új világcsúcstartó, a norvég Karsten Warholm példája.

2021.07.01 08:05:54

Atlétika VINCZE SZABOLCS

Háromszor járt Budapesten, legutóbb 2019-ben, az Év Sportolója Gála díszvendégeként.

2021.05.24 09:19:56

Atlétika L. PAP ISTVÁN

Négy olimpián nyert érmet, s egyedüli sportolóként futott világcsúcsot 100, 200 és 400 méteren.

2021.04.14 19:31:32

Atlétika VINCZE SZABOLCS

A fedett pályás Európa-bajnokságon 8. lett, minden idők legjobb magyar téli Eb-döntős idejével.