Atlétika: ismét Duplantis az év sportolója Svédországban

Armand Duplantis ismét az év sportolója lett Svédországban (Fotó: AFP)
Ismét Armand Duplantist, a férfi rúdugrás olimpiai bajnokát választották az év sportolójának Svédországban – számolt be róla a Magyar Távirati Iroda.
Az atléta – aki 2020-ban is a legjobbnak bizonyult – hétfő este, a Stockholmban rendezett gálán vehette át az elismerést.
A nőknél a tájékozódási futó Tove Alexandersson lett 2021 legjobbja.
A 22 éves Duplantis érzelmes beszédben köszönte meg a kitüntetést.
„Amikor gyerek voltam, nem éreztem semmilyen nyomást, hogy a világ legjobbjának kell lennem. Inkább csak azt, hogy hozzam ki magamból a maximumot. Emiatt köszönet illeti a szüleimet és mindenkit, aki támogatott” – fogalmazott a világcsúcstartó, aki a svéd embereknek is üzent, mondván: „Büszkék lesztek rám.”
Az Év csapata a díjugrató-válogatott lett, amely Duplatinshoz hasonlóan olimpiai bajnoki címet szerzett tavaly Tokióban.
Legfrissebb hírek

A rúdugró Böndör Márton idénye idő előtt befejeződött
Atlétika
2026.06.24. 19:23

Atlétika: Klekner Hanga második lett Aachenben
Atlétika
2026.06.23. 19:39

A rúdugró Klekner Hanga versenyt nyert Franciaországban
Atlétika
2026.06.18. 11:18

Gyulai Memorial: újabb világsztárok érkeznek
Atlétika
2026.06.11. 13:54

Meglepetés: Duplantis kikapott hazai pályán
Atlétika
2026.06.07. 19:33

Böndör Márton: Az Eb-n a döntőbe jutás lesz a célom!
Atlétika
2026.06.02. 12:22
Ezek is érdekelhetik


