Atlétika: a vírus miatt jövőre márciusra halasztották a Tokió Marathont

2021.09.18. 09:22
A koronavírus-járvány miatt jövő márciusra halasztották az idei Tokió Marathont, ugyanakkor a jövő évi versenyt törölték a szervezők – közölte az MTI.

A 2021-es versenyt október 17-én futották volna, ám a fővárosi pandémiahelyzet miatt erre nem kerülhet sor, és a japán rendezők reményei szerint március 6-án megtarthatják majd.

„Őszintén szeretnénk elnézést kérni nemcsak a futóktól és az önkéntesektől, hanem mindenkitől, aki már nagyon várta az eseményt" – mondta Hajano Tadaaki versenyigazgató.

A 2020-as viadalon – ugyancsak a járvány miatt – korlátozott számban csak az elitfutók indulhattak, az amatőrök nem.

(MTI)

Legfrissebb hírek

Meglepetés: Duplantis kikapott hazai pályán

Atlétika
2026.06.07. 19:33

Új világcsúcs: Joyce Hübner 367 maratonit futott 367 nap alatt

Atlétika
2026.06.02. 17:04

Vindics-Tóth Lili: Még sokat lehet fejlődni, de már tudom, mire számítsak

Atlétika
2026.05.12. 09:23

1:59:30 – szép új világ? – N. Pál József publicisztikája

Atlétika
2026.05.10. 23:39

Sporttörténelem: Sabastian Sawe két órán belül futotta le a maratonit Londonban – videó

Atlétika
2026.04.26. 14:00

Szemerei Levente: Hozzá kellett szokni a fővárosi élethez

Atlétika
2026.02.20. 12:03

Szemerei Levente minden idők harmadik legjobb magyar maratoni eredményét futotta

Atlétika
2026.02.15. 13:42

Jövőre maratoni és félmaratoni gyaloglóversenyeket vezetnek be

Atlétika
2025.12.19. 14:09
Ezek is érdekelhetik